Haanja võõrustab sel nädalal suusaorienteerujate maailma paremikku | Talisport

1782737h1e98t24

Tere tulemast Haanjasse! Sel nädalal võõrustab meie kaunis piirkond maailma parimaid suusaorienteerujaid. See on suur au ja rõõm meie kogukonnale ning meil on suur rõõm tervitada külalisi üle kogu maailma. Haanja on tuntud oma kauni looduse ja suurepäraste suusaradade poolest ning oleme kindlad, et see võistlus saab olema üks meeldejäävamaid. Lisaks võidusõitudele saavad külalised nautida ka meie kohalikku kultuuri ja maitsvat toitu. Olge kõik oodatud osa saama sellest suurepärasest sündmusest!

Selle nädala reedest pühapäevani toimub Haanja suusakeskuses suusaorienteerumise MK-etapp. Kavas on sprint, jälitussõit ja lühirada ning selguvad ka maailmameistrid kuni 23-aastaste vanuseklassis.

Korraldajate esialgse plaani kohaselt pidanuks esimene võistlus toimuma Võru-Kubijal, kuid viimaste päevade sulailmad sundisid võistluse Haanjasse üle viima, sest Kubija metsas lund napib. Samadel päevadel selguvad Haanjas ka veteranide MM-i medalistid. Seegi võistlus toodi Haanjasse üle, sest Itaalias planeeritud võistlust polnud võimalik lumepuuduse tõttu läbi viia.

Võistluste peakorraldaja ja orienteerumisklubi Peko juhi Raul Kudre sõnul on Haanja metsade all lund paksult. “Praegu on rajad jäised, ent ilmateade lubab plusskraade, sulailm muudab libisemisolud homseks (reedeks – toim) tunduvalt aeglasemaks. Ilm on väga muutlik, seepärast võtame päev korraga. Kokku tuleb nädalavahetusel erinevate võistluste raames Haanjasse umbes 360 sportlast, rahvast on palju ja melu suur,” sõnas Kudre.

Eesti koondis on reedeses sprindis esindatud kaheksa mehe ja naisega. Koondise liidriks on mitmekordne maailma- ja Euroopa meister Daisy Kudre-Schnyder, kes oli käesoleva aasta jaanuarini kaks aastat püsinud maailma edetabeli tipus, kuid langes pärast mõnevõrra ebaõnnestunud MM-i kolmandaks.

Nädala eest toimunud Eesti meistrivõistlustel näitasid sprindirajal väga head vormi ka Doris Kudre ja Kaidy Kaasiku. Eesti meestest on maailma edetabelis kõrgeimal ehk 26. kohal Mattis Jaama. Eesti meistrivõistlustel jagas ta sprindis teist kohta koos noorema venna Olle Ilmar Jaamaga, kulla võitis nende ees elu parimas hoos olnud Kevin Hallop.

Loe rohkem:  Olle Ilmar Jaama võitis juunioride MM-il kolmanda kuldmedali | Talisport

Võistlused algavad Haanjas reedel ja laupäeval kell 10.30, pühapäeval kell 10.00. Rohkem infot leiab siit.

Eesti koondis Haanja MK-etapil:

Naised: Kristel Kõivo, Liis-Marii Kaso (U23), Keidy Kaasiku (U23), Kaidy Kaasiku (U23), Laura Lään (U23), Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre-Schnyder.

Mehed: Tõnis Laugesaar, Marek Karm, Olle Ilmar Jaama (U23), Chris Marcus Krahv (U23), Timo Kudre (U23), Kevin Hallop, Andres Rõõm, Mattis Jaama.

Eesti koondise treener on Jaanus Teppan ja määrdemeister Erti Paalberg.

Kokkuvõttes võib öelda, et Haanja suusaorienteerumise võistlusel osalemine on suur au nii sportlastele kui ka võistluse korraldajatele. Sündmus tõstab Eesti mainet talispordi sihtkohana ning annab võimaluse tutvustada meie kaunist loodust ja suusaradu. Lisaks on see suurepärane võimalus kohalikele suusaentusiastidele osaleda rahvusvahelisel tasemel võistlusel ning näha maailma paremikku võistlemas nende koduradadel. Loodame, et Haanja suusaorienteerumine jätkab oma rahvusvahelist edu ning toob rohkem tähelepanu Eestile kui suurepärasele talispordi sihtkohale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga