Saarikko Soome Keskerakonna juhiks tagasi ei kandideeri | Välismaa

2260122hebf6t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Soomest kinnitavad, et Saarikko ei kandideeri Soome Keskerakonna juhiks tagasi. See otsus on tekitanud palju spekulatsioone ja huvi nii Soomes kui ka välismaal. Saarikko on olnud oluline figuur Soome poliitikas ning tema otsus mõjutab kindlasti ka Eesti ja Soome vahelisi suhteid. Kuidas see otsus mõjutab tulevikku, on veel näha, kuid see on kindlasti oluline samm Soome ja kogu regiooni jaoks. Oleme valmis kaasa rääkima ja arutlema selle teema üle.

Soome Keskerakonna juht Annika Saarikko teatas neljapäeval, et ei kandideeri juunis erakonna juhiks tagasi.

Saarikko andis neljapäeval pressikonverentsi. Ta ütles, et on erakonnalt palju saanud ja andis tagasi kõik, mida suutis anda. Saarikko teatas veel, et ootab kolmandat last, vahendas Helsingin Sanomat. 

Saarikko sai Keskerakonna juhiks 20200. aastal ning on olnud nii Soome teadusminister kui ka rahandusminister.

Keskerakonna reitingul pole aga viimaste aastate jooksul hästi läinud, hiljutisest Yle uuringust selgub, et Keskerakonna toetus on 10,8 protsenti. 

Soome Keskerakond mängis aastakümneid riigi poliitikas olulist rolli. Partei on andnud Soomele kolm presidenti, need on Lauri Relander, Kyösti Kallio ja Urho Kekkonen. Viimaste aastate jooksul on Keskerakond aga kaotanud paljud oma valijad Põlissoomlastele. 

Kokkuvõttes on Saarikko otsusest loobuda Soome Keskerakonna juhi kohast kurbus ja pettumus. Eestis ollakse jälgimas selle olulise sündmuse arengut ning oodatakse huviga, millised muutused see kaasa toob Soome poliitikas. Saarikko tagasitulekuga internatsionaalsele poliitikapinnale ei kandideeri ning see jätab paljud küsimused vastuseta. Siiski ollakse huvitatud sellest, mis saab edasi ja kuidas mõjutab see Soome ja teiste Balti riikide suhteid.

Loe rohkem:  Küsitlus: eurooplased on Ukraina võidulootuse suhtes pessimistlikud | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga