Saalihokikoondis ei jätnud Islandile võimalustki ja pääses MM-ile | Saalihoki

2241780h9e7at24

Tere tulemast kõigile saalihoki fännidele! Eestlased võitsid Islandi võistkonna kindlalt ning pääsesid kvalifikatsiooniturniirilt edasi maailmameistrivõistlustele. See oli põnev ja emotsiooniderohke matš, kus meie saalihokikoondis näitas oma parimaid oskusi. Nüüd on kõik silmad maailmameistrivõistlustel, kus meie tiimil on võimalus näidata maailmale oma võimet ja potentsiaali. Olge valmis toetama meie võistkonda ja jagama elevust selle põneva saalihokihooaja üle!

Eesti meeste saalihokikoondis alistas Lätis Liepajas toimunud MM-valikturniiri otsustavas mängus Islandi 14:2 (5:0, 2:0, 7:2) ja tagas koha tänavu detsembris Malmös peetavale MM-finaalturniirile.

Eesti haaras laupäevases mängus juhtohjad juba 70 sekundit kestnud mängu järel, kui Islandi võrku sahistas Tanel Kasenurm. Järgmist väravat tuli oodata pea kümme minutit, aga siis jõudis Eesti nelja minutiga kolme järjestikuse tabamuseni ja otsustas avakolmandikuga sisuliselt mängu saatuse.

Tanel Kasenurm viskas Eesti resultatiivseimana viis väravat ja andis ühe resultatiivse söödu, Stenver Savi ja Artur Okruzko lisasid kaks tabamust ning Ken Pähn toetas meeskonnakaaslasi kolme tulemusliku sööduga. Eesti väravasuul seisnud Daniel Vaigur tõrjus Islandi 25-st pealeviskest 23.

Võiduga tagas Eesti koha 7.-15. detsembrini Malmös toimuvale MM-finaalturniirile. Lisaks Eestile on praeguseks MM-pileti taganud võõrustaja Rootsi ning läbi kvalifikatsiooniturniiride Soome, Saksamaa, Läti, Šveits ja Sloveenia. Euroopast lisandub veel viis edasipääsejat, läänepoolkeralt üks ning Aasiast ja Okeaaniast kolm.

Eesti saalihokikoondis näitas Islandi vastu suurepärast mängu ning kindlustas endale koha maailmameistrivõistlustel. Meeskonna tugev kaitsemäng ja efektiivne rünnak tegid Islandi meeskonnale võimatuks võimaluse võiduks. See on suurepärane saavutus meie riigi saalihokikoondisele ning annab lootust ja motivatsiooni tulevikuks. Meie mängijad on näidanud oma oskusi ja võimekust ning me kõik loodame, et nemad ja nende saalihokikoondis saavutavad maailmameistrivõistlustel suurepäraseid tulemusi. Oleme uhked meie saalihokikoondise üle ja usume nende võimekusse võidelda ja esindada Eestit maailma suurimal saalihokivõistlusel.

Loe rohkem:  Eesti viskas MM-valiksarjas Hollandile 12 väravat | Saalihoki

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga