Rula kaudu kaardimängu jõudnud Ranno Sootla: pokkerinägu on väga oluline | Teised alad

2293773h55aet24

Eestis on pokker muutunud üha populaarsemaks kaardimänguks ning üks edukamaid mängijaid on Ranno Sootla. Tema lugu on inspireeriv ja näitlikustab, kuidas rulaoskused võivad aidata ka kaardimängude maailmas. Ranno usub, et pokkerinägu on väga oluline oskuste hulgas, mis aitavad võita vastaseid ja võita suuri summasid. Tema lugu tõestab, et edukaks saamiseks on vaja mitmekülgseid oskusi ja pühendumust. Teised alad võiksid võtta eeskuju Sootla kogemusest ning mõista, et erinevate valdkondade vahel on ootamatuid sidemeid ja õppetunde.

Tallinnas toimus kümnendat korda Põhja-Euroopa üks suurim pokkerifestival Kings of Tallinn. Turniiri esimese võitja, eestlasest pokkeriprofi Ranno Sootla sõnul nõuab pokker harjutamist ja vaimset tasakaalu nagu iga teine sport.

Ranno Sootla on 17 aastat tegelenud rulatamisega, kuid suurimad tulemused noppinud viimase kümne aasta jooksul hoopis pokkeriprofina.

“Professionaal on see, kelle leib see on, kes näeb vaeva ka väljaspool laudasid, kellel on treenerid, kes pidevalt tegeleb enda mängu kallal, aga mitte ainult mängu, vaid ka oma mentaalse poole kallal,” ütles Sootla ERR-ile. “Ma arvan, see on selles mängus oluline aspekt.”

Erinevatel Euroopa ja ka Ameerika pokkeriturniiridel edukalt esinenud Sootla sõnul on pokker mõttesport, millega on küll võimalik raha teenida, kuid mida ei saa segi ajada lihtsalt hasartmängurlusega.

“Kui ma sain oma esimesed väiksed võidud kätte, siis see motiveeris mind mängu natuke rohkem uurima, kuidas tegelikult seda mängu mängida,” sõnas ta.

“Tol ajal olid juba igasugused erinevad treeningsaidid ja videod, mida sai vaadata. Lihtsalt ise mängisin rohkem tunde ja seega arenesin kiiremini. Mingil määral see on täielik sport. Spordis on samamoodi, et inimestel on mentorid, tehnilised nõustajad, mentaalsed nõustajad.”

Loe rohkem:  Tattar jätkab hooaja avavõistlusel kolmandal kohal | Teised alad

Kümme aastat tagasi esimese Kings of Tallinna turniiri võitnud Sootla sõnul tuleb edukal mängijal tunda hästi mänguteooriat, olla vaimselt hästi tasakaalus. Aga ka pokkerinägu on oluline.

“See on väga oluline asi, mida omada, et sa ei kukuks kilkama, kui sa saad head kaardid või et sa ei annaks oma vastastele informatsiooni, sest see on mäng, mis baseerub informatsioonil,” lausus ta.

Ranna Sootla edulugu pokkerimängus on inspireeriv näide sellest, kuidas pühendumine ja oskuste lihvimine võivad viia suurepäraste tulemusteni. Tema sõnad, et pokkerinägu on väga oluline, näitavad, kui oluline on osata lugeda vastaseid ja enda emotsioone mängulaual. Sootla edulugu annab tunnistust sellest, et Eestis on palju potentsiaali kaardimängu valdkonnas ning see võib olla sama haarav ja konkurentsivõimeline kui mis tahes teine spordiala. Ta on suurepärane eeskuju noortele, kes soovivad saavutada edu kaardimängus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga