RMK tahab õppida korruptsiooni ära tundma ja ennetama | Eesti

501402h9341t24

Tere tulemast Eestisse! RMK, Eesti looduskaitseorganisatsioon, on võtnud endale missiooniks võidelda korruptsiooni vastu. Nad soovivad õppida, kuidas ära tunda ja ennetada korruptsiooni, et tagada riigi loodusvarade ja keskkonna kaitse tõhusus ning ausus. See püüdlus on oluline mitte ainult Eestile, vaid kogu maailmale, kuna loodusvarade jätkusuutlik kasutamine on üleilmne mure. RMK tegevus pakub võimalusi õppimiseks ja koostööks korruptsioonivastases võitluses ning meil on hea meel tervitada kõiki, kes soovivad sellele olulisele teemale kaasa aidata.

Riiigimetsa Majandamise Keskus (RMK) algatas riigihanke, et töötada välja korruptsiooni ja huvide konflikti ennetamiseks vajalikud meetmed.

Esmaspäeval algatatud hanke eesmärk on töötada välja meetmed, mille abil korruptsioonivastasest seadusest lähtuvalt korruptsiooni ja huvide konflikti ennetada. Hanke võitjalt oodatakse RMK peamiste tööprotsesside kaardistamist, riskitasemete välja selgitamist ja riskimaandamise meetmete väljapakkumist.

Täpsemalt ootab RMK töö tegijalt, et vastuse saaks küsimus, millistes nende tegevusvaldkondades on korruptsioonirisk kõrgeim ja millised on eri üksuste rollid riskide tekkimisel.

Töö peaks hõlmama intervjuude tegemist ja selleks kavade ja küsimuste koostamist ning hanke kirjelduse kohaselt peaks kaaluma ka kirjalike küsimuste koostamist erinevate juhtimistasandite ja struktuuriüksuste tegevuste mõjude hindamiseks.

Vahearuandena peab töö tegija esitama esmased tähelepanekud riskantsematest RMK tegevusvaldkondadest või tööprotsessidest ning lõpuks peab valmima analüüsi aruanne ehk kuni kümme lehekülge järeldusi ja ettepanekuid.

Lisaks tuleb koostada koolitusmaterjalid praktiliste näidisülesannetega, analüüsi juhtkonnale tutvustada ja neid koolitada.

Tööde jaoks on ette nähtud kuus kuud, mis jagunevad kolme etappi.

Pakkumusi saab hankele esitada kuni 4. märtsini.

Korruptsioonivastane võitlus on oluline iga riigi arengus ning RMK püüdlus õppida korruptsiooni ära tundma ja ennetama on oluline samm selles suunas. Ettevõtte pühendumus aususele ja läbipaistvusele aitab tagada usaldust nende tegevuse vastu ning edendab ausaid ja läbipaistvaid ärisuhteid. Korruptsioon on kahjulik kõigile osapooltele ning selle ennetamine on oluline kogu ühiskonna jaoks. RMK eeskuju peaks innustama ka teisi ettevõtteid ja organisatsioone võitlusse korruptsiooniga, luues sel moel ausama ja õiglasema ühiskonna.

Loe rohkem:  Tallinn rajab järgmised trammiteed Liivalaia tänavale ja Pelguranda | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga