Otse kell 8.30: erikomisjon arutab tuuleenergia edendamist | Eesti

2067821h55det24

Tere hommikust ja tere tulemast! Otse kell 8.30 alustab erikomisjon arutelu tuuleenergia edendamise teemal. See on oluline samm Eesti taastuvenergia kasutamise suunas ning meil on hea meel teid sellest arutelust osa saama kutsuda. Tuuleenergia on jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik energiaallikas, mis pakub suurt potentsiaali meie riigi energiatootmisele. Kuulame ekspertide arvamusi ja ootame teie kaasamõtlemist, et leida parimad viisid tuuleenergia arendamiseks meie riigis. Astuge sisse ja olge osa selle olulise teemaga seotud arutelust!

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil riigikontrolli aruannet “Riigi tegevus tuuleenergia edendamisel”. ERR-i portaalist on võimalik otseülekannet arutelust vaadata kell 8.30.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul on arutelu eesmärgiks saada teada, milline on valitsuse kava selle energialiigi arendamisel ja milline on laiem energiapoliitika käsitlus.

Reinsalu sõnul nimetas riigikontrolör muudest seni vastuseta energiapoliitilistest plaanidest eraldiseisvat taastuvenergia laiendamise eesmärki sõgeduseks. “Vajalik on selles segaduses saada vastused puuduvatele sõlmküsimustele, nagu see, millal valitsus kavatseb arendada juhitavaid võimsusi, aga täna neid vastuseid ei ole ja see on üha paisuv probleem,” lisas Reinsalu.

Erikomisjoni istungile on kutsutud kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets, regionaalminister Madis Kallas, keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra, keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala, keskkonnaagentuuri analüüside ja aruandluse funktsioonijuht Peep Siim, Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg, Tallinna Tehnikaülikooli Energiatehnoloogia instituudi direktor Alar Konist, riigikontrolör Janar Holm, riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, auditijuht Silver Jakobson ning audiitor Alar Jürgenson.

Kokkuvõttes arutati erikomisjonis täna tuuleenergia edendamist ja selle rolli Eesti energiamajanduses. Arutelul tõstatati mitmeid olulisi küsimusi, sealhulgas tuuleenergia potentsiaali kasutamist, selle mõju keskkonnale ja kohalikele kogukondadele ning investeeringuid sellesse valdkonda. Komisjoni liikmed leidsid, et tuuleenergia on oluline osa Eesti energiapoliitikast ning vajab jätkuvat toetust ja arengut. Arutelus osalesid erinevad eksperdid ja huvigrupid, mis aitasid kaasa terviklikule arusaamisele tuuleenergia olulisusest ja tulevikuperspektiividest Eesti jaoks.

Loe rohkem:  Lippus: kui opositsioon pakuks sotsidele linnapea kohta, siis kaaluksime | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga