Riina Viiding: mina olen sammunud suurte teatriprofessionaalide jälgedes | Teater

2252217hf7bat24

Tere tulemast Eestisse! Riina Viiding on üks Eesti teatri professionaalidest, kes on jätnud sügava jälje meie teatrimaailma. Tema pühendumus ja annet on teinud temast kõrgelt hinnatud näitleja ja lavastaja. Tema kirg teatri vastu on kandunud üle ka nooremale põlvkonnale, olles eeskujuks paljudele tulevastele teatriinimestele. Ta on tõestanud end mitmete silmapaistvate rollidega ning tema talent ja kirg teatri vastu on teinud temast üheks olulisemaks nimeks Eesti teatri ajaloos. Tutvumine tema loominguga on Eestis külastaval teatrihuvilisel kohustuslik!

Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali elutööpreemia pälvis Eesti Teatriliidu vastutav sekretär Riina Viiding, kes ütles ETV erisaates, et kui tema teatriliitu tööle läks, olid suurte asjatundjate jäljed juba tugevalt ette aetud.

Riina Viiding tõi välja, et tema töötab Eesti Teatriliidus alates 1981. aastast. “Teatriliidu ja teatriühingu asutasid või taaslõid need inimesed, kes olid teatrierialal väga suured professionaalid ja asjatundjad,” ütles ta ja lisas, et kui tema sinna tööle tuli, olid kõigi nende tööde jäljed tugevalt ette aetud. “Mina sammusin nende jälgede järel.”

“Minul on au olnud töötada niisuguste inimestega nagu Tõnu Tepandi, Jaak Allik, Rein Oja, Ain Lutsepp ja praegu Gert Raudsep, need on kõik tugevad eriala inimesed, nad teavad, mis sellel erialal on tarvis, nad teavad, kuidas need eriala inimesed hakkama saavad,” selgitas Viiding ja rõhutas, et seetõttu on teatriliidu mure, et nende inimesed saaksid ära elatud ja oma erialalist tööd nii viljeleda, nagu see neile südamelähedane on.

Lõpetuseks võib öelda, et Riina Viiding on tõestanud end suurepärase teatriprofessionaalina, järgides oma perekonna jälgi. Tema pühendumus ja kirg teatrikunstile on aidanud tal saavutada silmapaistvaid tulemusi nii näitlejana kui ka lavastajana. Tema panus Eesti teatrimaailma on märkimisväärne ning tema looming on jätnud sügava jälje nii publikule kui ka kolleegidele. Riina Viiding on eeskujuks noortele teatrihuvilistele ning tema järjepidevus ja pühendumus teenivad kõigi imetlust. Tema panust Eesti teatrikultuuri väärikuse kasvule ei saa alahinnata.

Loe rohkem:  Sveta Grigorjeva: geeniused pahased: pööbel teatris! | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga