Estonia, a country known for its love of basketball, faces a unique challenge in recruiting players for its national team. Reinbok, the head coach, has admitted that attracting foreign players to represent Estonia is no easy task. Despite this obstacle, the Estonian national team remains determined to compete at the highest level and showcase their talent on the international stage. Join us as we explore the difficulties and triumphs of building a competitive basketball team in Estonia.
Eesti korvpallikoondis alustas EM-valikturniiri kahe võiduga: kõigepealt alistati eelmise nädala reedel võõrsil Põhja-Makedoonia 74:69 ja seejärel esmaspäeval kodus suursaavutusena Leedu 65:59. Tegemist on alles algusega, aga jätk tuleb mitte varem kui novembris.
Euroopa meistrivõistluste valikturniir on lükatud üsna pika aja peale. Pärast veebruarikuiseid mänge peetakse novembris kaks kohtumist EM-finaalturniiri võõrustaja Poolaga, kel pilet nii ehk naa käes. Alles järgmise aasta veebruaris kohtutakse Põhja-Makedoonia ja Leeduga taas.
Iga valikturniiri aken moodustatakse koondis uuesti ja abitreener Indrek Reinboki sõnul tuleb kõigil sellise süsteemiga kohaneda. “Igal võistlusel ei tea sa, kes on kohal ja kes on terve. Vastastel täpselt sama lugu,” lausus ta ETV saatele “Ringvaade”. “Iga kord on valmistumine erinev, aga ka põnev.”
Selleks valiktsükliks saadi kokkuleppele Euroliiga korraldajatega ehk kontinendi tippsarjas pallivad mängumehed peaks saama kergemini koondiste juurde. Aga see on ikkagi kahe otsaga asi. “Ma arvan, et Mikk [samuti stuudios viibinud koondislane Mikk Jurkatamm] võib rääkida, et kui ta tuleb välismaalt, siis see on hea tunne tulla koju,” lausus Reinbok.
“Aga kui nad mängivad välisklubide eest, siis neil on kohustused selle töökoha ees. Väga kerge ei ole neid sealt kätte saada. Mängijad ise tahavad koju tulla, aga see on eeltöö, mis tuleb ära teha. Et jõuda kokkulepeteni.”
Jurkatamm on mänginud suure osa karjäärist Itaalias. Suhtumine varieerub klubiti. “Oleneb täiesti klubist. Nii palju, kui mina olen välismaal mänginud ja need korrad, kui mind on koondisesse kutsutud, siis õnneks on läinud hästi. Ei ole olnud mingit probleemi,” lisas ta.
“Mängija tahab tulla koju Eesti publiku ette mängima ja koondist esindada, aga samas on ka klubi poolelt natuke hirm. Äkki mängijaga juhtub midagi, neil ei ole silm peal ja ei tea, mis ta täpsemalt teeb. See on 50-50 situatsioon.”
Veelgi keerulisem on nende korvpalluritega, kes mängivad ookeani taga. Nii puudusid ka seekord näiteks Henri Drell ja Kerr Kriisa. “Meil on veel Ameerikas mängijaid. Ameerikast on väga keeruline ära tulla,” lausus Reinbok.
“Me ei tea, mis seisus nad pärast suve on? Kes mis klubi juures? Kui on Euroopasse keegi tagasi liikunud, siis on võimalust rohkem. Kui on Ameerikas, siis on keeruline.”
Kokkuvõttes võib öelda, et Reinboki sõnul pole välismaalt mängijate meelitamine Eesti korvpalli koondisesse lihtne ülesanne. Kuigi välismaal mängivatel Eesti korvpalluritel on potentsiaali anda olulist panust meie koondisele, on neid keeruline meelitada tagasi kodumaale mängima. See nõuab pidevat tööd ja suhte loomist mängijatega, et veenda neid panustama Eesti koondise edu. Oluline on jätkata pingutusi ja leida viise, kuidas kaasata välismaal mängivaid Eesti korvpallureid, et tugevdada meie koondist ja saavutada suuremaid võite rahvusvahelistes võistlustes.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus