Reedel sajab lörtsi ja vihma | ilm

1849607h21d5t24

Tere tulemast Eestisse! Reedel sajab lörtsi ja vihma ilmataatjad on ennustanud. See tähendab, et tasub kaasa võtta vihmavari ja soojad riided, et nautida päeva, mis võib tulla karge ja niiske. Võimalik, et saame näha ka imeilusaid lörtsituiske ja vihmapiiskasid, mis muudavad Eesti maastiku veelgi võluvamaks. Ära lase ilmataadil end heidutada ja avasta kaunis Eesti loodus vihmase ilmaga!

Reedel liigub madalrõhkkond Põhjamerelt üle Lõuna-Norra ja jõuab õhtuks Lõuna-Rootsi kohale. Õhutemperatuur Läänemere piirkonnas tõuseb ning õhtuks on suurem osa Eestist juba plusskraadides.

Öö vastu reedet tuleb pilves, mitmel pool sajab lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Paiguti on udu. Puhub nõrk kagutuul. Külma on kuni viis kraadi, Kirde-Eestis kuni seitse, saartel on pisut soojem.

Hommikuks pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Endiselt on kohati udu. Kagutuul puhub saartel ja rannikul iiliti kuni 13 meetrit sekundis. Külma on endiselt kuni seitse kraadi, saartel on soojem, kuni +1 kraad. Ja teed on libedad.

Ennelõunal jõuab meile aga uus lörtsi- ja vihmasadu, Kirde-Eestis sajab ka lund. Sekka tuleb jäävihma ja on jäidet. Kagutuul tugevneb, puhudes saartel ja rannikul iiliti kuni 18 meetrit sekundis. Sooja lubab õhtuks kuni kuus kraadi, Kirde-Eestis on veel pisut jahedam, kuni -1 kraad.

Nädalavahetusel saame aga nii vihma kui päikest. Kui laupäev tuleb soe ja sajune – öösel on keskmiselt neli, päeval kolm kraadi sooja ning mitmel pool sajab vihma ja lörtsi –, siis pühapäevaks õhk jaheneb ning öö ja päeva keskmised langevad -4 ja -3 kraadini. Suusatajate rõõmuks tuleb päev sajuta.

Külmakraade jagub ka uue nädala algusesse ja sajuvõimalus on väike.

Loe rohkem:  Nädal algab lumesaju ja tuisuga | ilm

Kokkuvõttes võib öelda, et reedene ilm Eestis toob endaga kaasa lörtsi ja vihma. See annab märku sellest, et talvine ilm on endiselt kohal ning tuleb valmis olla muutlikeks ilmastikuoludeks. Oluline on jätkuvalt jälgida ilmaprognoose ja võtta kaasa sobivad riietused ning vahendid, et olla valmis muutuvaks ilmaks. Samuti tuleb liikluses olla ettevaatlik ja kohandada sõidukiirust vastavalt ilmastikuoludele. Loodame, et kevadine soojem ilm saabub peagi ja ilmad muutuvad stabiilsemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga