Rait Ärm sai Prantsusmaa ühepäevasõidul 54. koha | Jalgrattasport

2254902h34e7t24

Eile toimus Prantsusmaal üks põnev ühepäevasõit, kus Eesti rattur Rait Ärm saavutas muljetavaldava 54. koha. See pole mitte ainult suurepärane tulemus, vaid ka tunnustus meie riigi ratturite võimekusele maailma konkurentsis. Ärm on näidanud oma võimeid ja tahtejõudu ning sellega innustanud kogu Eesti jalgrattaspordi kogukonda. Tema edu tõestab, et Eestis on tõelisi sporditalente, kes suudavad võistelda maailma tippudega. Oleme tõeliselt uhked Rait Ärmi saavutuse üle ning jätkame teda põnevatel võistlustel toetamist!

Prantsusmaal 65. korda peetud GP de Denain – Porte du Hainaut ühepäevasõidul (UCI 1.Pro; 196,2 km) pälvis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix) 54. koha.

Oma karjääri suurima võidu teenis 27-aastane sakslane Jannik Steimle (Q36.5 Pro Cycling Team; 4:40.31). Pjedestaalile mahtusid veel belglased Ceriel Desal (Bingoal WB; +0.00) ja Dries van Gestel (TotalEnergies; +0.11). Ärm kaotas võitjale seitsme minuti ja kaheksa sekundiga, vahendab EJL.ee.

“Ma ei jäänud rahule oma sooritusega,” tõdes Ärm võistluse järel. “Ca 25 km enne lõppu olin täiesti limiidis ja ei jõudnud raskel munakivisektoril grupi sabast kinni hoida. Võib-olla tegin natuke liiga palju väikeseid pingutusi enne esimesi munakivisektoreid ja sellega väsitasin liialt jalga.”

Samuti Prantsusmaal toimuval Normandia velotuuri (UCI 2.1) avaetapil (10,3 km temposõit) pälvisid kolmikvõidu Hollandi ratturid Ellen van DIjk (Lidl – Trek; 13.32), Riejanne Markus (Team Visma | Lease a Bike; +0.19) ja Lieke Nooijen (Team Visma | Lease a Bike; +0.24). 

Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +1.23) sai 54. ja valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG; +1.34) 68. koha.

Teisel etapil sõidetakse 138,4 kilomeetrit Le Neubourgist Pavillysse.

Kuigi Rait Ärm ei saavutanud soovitud tulemust Prantsusmaa ühepäevasõidul, on oluline tunnustada tema pingutust ja oskusi. 54. koht on endiselt muljetavaldav saavutus ning näitab tema pühendumust ja talenti jalgrattasportlase karjääris. Ärm peaks olema uhke oma esituse üle ning kasutama seda kogemust motivatsioonina edaspidisteks võistlusteks. See on vaid üks etapp tema karjääris, kus iga võistlus annab võimaluse õppida ja kasvada. Jätkates treenimist ja pühendumist, võib ta saavutada veel suuremaid tippe tulevikus.

Loe rohkem:  Philipsen edestas ajaloo kiireimal Milano - San Remol Matthewsi ja Pogacari | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga