Raido Ränkel lõpetab karjääri | Laskesuusatamine

2206237he29et24

Tere tulemast Eesti laskesuusatamise maailma! Suure kurbusega teatame, et meie armastatud sportlane Raido Ränkel on otsustanud lõpetada oma karjääri. Raido on olnud Eesti laskesuusatamise tipptegija ja tema saavutused on jätnud sügava jälje meie spordimaastikule. Tema kirg, pühendumus ja talent on teeninud teda austust nii kodus kui ka rahvusvahelisel tasandil. Kuigi tema lahkumine jätab suure tühimiku meie meeskonnas, soovime Raidole kõike head tema tulevikuks ning täname teda tema vapra panuse eest Eesti spordi arengusse. Raido Ränkel, sa oled ja jääb alatiseks meie südamesse!

Eesti laskesuusataja Raido Ränkel andis mõista, et tõmbab käimasoleva hooaja järel tippsportlase karjäärile joone alla.

34-aastane Ränkel postitas pärast 89. kohaga lõppenud Canmore’i MK-etapi sprinti ühismeediasse foto koos finišilipuga ja teatega, et ees ootavad veel üksnes Eesti meistrivõistlused.

Murdmaasuusatajana alustanud Ränkel jõudis MK-sarjas parematel hetkedel viiendasse kümnesse, tulles mullusel hooajal Nove Mestos jälitussõidus 44. kohale. 2022. aastal oli ta Pekingi olümpial sprindis 51. ja jälitussõidus 47. Lisaks osales Ränkel neljal MM-il.

Murdmaasuusatajana osales Ränkel 2014. ja 2018. aasta olümpiamängudel ning samuti neljadel maailmameistrivõistlustel. MK-sarjas oli säravaim individuaalne tulemus 2017. aasta Ruka MK-etapi 15. koht klassikatehnikasprindis.

Eesti meistrivõistlused on kavas 23.-24. märtsil Haanjas.

Raido Ränkeli otsus lõpetada karjäär laskesuusatamises on kurb uudis kogu Eesti spordimaailmale. Tema pühendumine ja saavutused on teinud temast tõelise eeskujuliku sportlase ning tema karjääri lõpetamine jätab suure tühimiku meie sportlaste hulgas. Me peame tänama Raidot tema panuse eest Eesti spordi arengusse ning soovime talle kõike head tulevikus. Loodame, et tema karjäri lõpp ei tähenda spordist eemaldumist ning et ta jätkab panustamist ja inspireerimist ka tulevikus. Raido Ränkel jääb alatiseks meie mälestustesse kui üks Eesti suurimatest laskesuusatamise talentidest.

Loe rohkem:  EM-i avapäeval tegi ainsa eestlasena korraliku soorituse Kaasik | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga