Rahandusministeerium valmistab ette erisoodustuste muutmist | Majandus

Tere tulemast! Rahandusministeerium on teatanud kavatsusest muuta erisoodustuste süsteemi Eestis. See samm on mõeldud majanduse edendamiseks ja õigluse tagamiseks. Uued regulatsioonid on mõeldud selgeks ja tõhusaks muutmiseks ning peaksid tooma kaasa positiivseid muutusi ettevõtluskeskkonnas. Kas see muudatus mõjutab ka sind või sinu äri? Jääme põnevusega ootama, kuidas need plaanid lähiajal ellu viiakse ja millised tulemused need kaasa toovad. Jälgige uudiseid ja peatuge, et olla kursis, kuidas see oluline muudatus meie majandust mõjutab.

Praegu vaadatakse üle autode erisoodustuse ja isikliku sõiduauto kasutamise hüvitist, kuid ka teised maksuvabastuse piirmäärad võivad minna “kohendamisele”, öeldi ERR-ile rahandusministeeriumist.

Rahandusministeeriumi asekantsler Evelyn Liivamägi ütles teisipäeval riigikogus toimunud automaksu eelnõu arutelul, et erisoodustusi on vaja kaasajastada ja viia need elatustaseme tõusuga kooskõlla.

Liivamägi kinnitas ERR-ile, et erisoodustusi vaadatakse praegu üle ning vajadusel neid muudetakse. Näiteks on kavas autode erisoodustuse tõstmine.

“Autode erisoodustuse ülevaatamine toimub koos isikliku sõiduauto kasutamise eest makstava hüvitise ülevaatamisega, mille maksuvabad piirmäärad on 2014. aastast pärit ja vajavad kaasajastamist. Kuna auto omamise ja kasutamisega seotud kulud on tõusnud, on vajalik kaasajastada mõlemat poolt – nii erisoodustuse hinda kui isikliku auto kasutamise hüvitist,” lausus ta.

Kuivõrd protsess on alles alguses ja siis konkreetsete määradeni, kui palju maks tõuseb, pole me veel jõutud, lisas Liivamägi.

Autode puhul tuleb praegu erisoodustusmaksu maksta uue sõiduauto puhul 1,96 eurot kilovati (auto mootori võimsus) kohta kuus; üle viie aasta vanuse sõiduauto eest tuleb maksta 1,47 eurot kilovati kohta kuus.

Liivamägi sõnul vaadatakse üle ka ülejäänud erisoodustustused.

“Lisaks vaatame üle mitmed teised maksuvabastuse piirmäärad ja kohendame, kus vaja – ka muud piirmäärad on pikalt püsinud muutumata, kuid üldine hinnatase on kõvasti kerkinud. Need kõik oleksid maksumaksjale kasulikud tõusud,” lausus ta.

Loe rohkem:  Automüüjad: kalliduse tõttu elektriautod Eestis veel massidesse ei jõua | Majandus

Ka on kaalumisel sporditoetuse kasutamisvõimaluste laiendamine, lisas Liivamägi.

Maksuvabastuse piirmäärade muudatused peab rahandusministeerium välja töötama järgmiste kuudega, sest konkreetsed ettepanekud peab esitama sügisel riigieelarve protsessi ajaks, ütles Liivamägi.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Rahandusministeerium on teinud olulisi muudatusi erisoodustuste valdkonnas, mis mõjutavad oluliselt ettevõtjaid ja nende töötajaid. Uued reeglid peaksid tagama õiglasema ja läbipaistvama maksusüsteemi ning vähendama maksudest kõrvalehoidmist. Samas tuleb meeles pidada, et muudatused võivad kaasa tuua ka mõningaid väljakutseid ja kohandumisraskusi. Oluline on jälgida edasisi arenguid selles valdkonnas ja olla valmis vajadusel kohanema uute tingimustega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga