Publikuhääletusega valiti möödunud aasta kauneimaks raamatuks Indrek Koffi “Issi” | Kirjandus

2251263h92a4t24

Tere tulemast Eesti kirjandusmaailma, kus möödunud aasta kauneimaks raamatuks valiti publikuhääletusega Indrek Koffi “Issi”. See südantsoojendav lugu räägib isast ja poegadest ning pakub lugejatele sügavaid emotsioone ja mõtteainet. Koffi läbimõeldud sõnad ja kaunid pildid loovad unustamatu lugemiselamuse ning on väärt tunnustust. Astu sisse selle võrratu raamatu maailma ja avasta Eesti kirjanduse võlu ning võimsus!

25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursside publikuhääletusel osales 315 inimest, kellest 127 andis hääle värvierksale raamatule “Issi”, mille autor on Indrek Koff, toimetaja Doris Kareva, piltide autor Elina Sildre ja kujundaja Dan Mikkin.

Publik tõstis veel esile Tõnu Runneli “Eesti. Fotosid kodumaalt”, mis sisaldab 100 fotolugu kokku 11 autorilt ja mille on kujundanud Kaire van der Toorn-Guthan. Runneli teose poolt hääletas 96 inimest. Mõned hääled vähem (92) kogus publikult “Illikuku jutustab”, mille autor ja kujundaja on Margit Saluste. 

Publikuhääletus toimus veebruarikuu jooksul suuremates raamatupoodides ning Eesti Rahvusraamatukogu Solaris keskuses asuva saatkonna juures.  

Kauneimad raamatud on alustanud Eesti tuuri ja esimene peatus on Tartu Pallase Kunstikool. Lähiajal näeb kauneimaid raamatuid Eesti Rahva Muuseumi raamatukogus. Aprillis seisab ees Balti kauneimate raamatute konkurss Riias. 

Indrek Koffi “Issi” valimine möödunud aasta kauneimaks raamatuks publikuhääletusel on kindel tunnustus autorile tema loomingulisele talentile ja lugejatele raamatu sügavusele ja kaunile kujundusele. See tulemus tõestab, et Eesti kirjandusel on palju pakkuda ning lugejaskond hindab kvaliteetset kirjandust. “Issi” toob esile olulisi teemasid ja pakub lugejatele emotsionaalset ja mõtlemapanevat lugemiskogemust. See võit on tunnustus nii autorile kui ka kõigile nendele, kes on panustanud sellesse kaunisse ja sügavamõttelisse raamatusse.

Loe rohkem:  Keeleminutid. Kas Sõnaveebi kasutajad eelistavad korrektsust või mängulusti? | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga