Virumaa kirjandusauhinna sai Rein Raua “Katkurong” | Kirjandus

2153476h1f9dt24

Tere tulemast Virumaale, kus kohaliku kirjandustegelase Rein Raua raamat “Katkurong” võitis hiljutise Virumaa kirjandusauhinna. Raamat on liigutav lugu ühe mehe keerulistest valikutest nõukogude ajal ning sellest, kuidas need valikud mõjutavad tema ja tema perekonna elu põlvkondade kaupa. Rein Raua võimas ja kaasakiskuv stiil on köitnud lugemissoovi nii nooremat kui vanemat lugejat ning auhind on tunnustus tema meisterlikule kirjutamisele. Lugege “Katkurongi” ja avastage selle haarava loo võlusid ise!

Ida- ja Lääne-Virumaa omavalitsusliitude välja antav Virumaa kirjandusauhind kuulub 2023. aastal välja ilmunud teoste seast Rein Raua raamatule “Katkurong”.

Rein Raua teos sai lõpphääletusel kindla võidu: “Katkurong” sai kaheksa häält kümnest.

“Žürii tõstis “Katkurongi” esile selle poolest, et ta on väga hea loetavusega raamat. Esile toodi ka seda, et teoses on käsitletud harva esinevat teemat – Mandžuurias eelmisel sajandil olnud katku perioodi. Võõras teema küll, aga ta on meie jaoks väga hästi lahti kirjutatud ja väga piltlikult sõnastatud,” ütles žürii liige Etti Kagarov Vikerraadio “Kultuuriuudistele”.

“Iga peatüki järel tekkis soov lugeda edasi, et mis nüüd saab. See oli väga kaasahaarav raamat,” ütles Kagarov.

Virumaa kirjandusauhinna lõpphääletusele pääsesid lisaks “Katkurongile” veel Mihkel Muti “Liblikas, kes lendas liiga lähedale”, Urmas Vadi “Kuu teine pool”, Joonas Sildre “Värviline Mägi”, Hannes Parmo “Beeta”, Tarmo Pikneri “Põgenemine. Surm Echternachis” ja Sven Mikseri “Vareda”.

1989. aastast välja antav Virumaa kirjandusauhind on kirjandusauhindadest ainus, mida annavad omavalitsused välja maakondade üleselt. Preemia suurus on 2000 eurot. Enne “Katkurongi” on auhinna saanud 35 teost.

Rein Raud sai preemia esimest korda. Autoritest on enim – viis – Virumaa kirjandusauhinda pälvinud Jaan Kross, kelle 1988. aastal ilminud “Wikmani poisid” oli ka esimene auhinna laureaat, lisaks on talle võidu toonud “Tabamatus” (1993), “Mesmeri ring” (1996), “Paigallend” (1998) ja “Kallid kaasteelised” (2003).

Loe rohkem:  Keeleminutid. Kas Sõnaveebi kasutajad eelistavad korrektsust või mängulusti? | Kirjandus

Kaks preemiat on saanud Mats Traat (1992 “Minge üles mägedele” ja 2001 “Harala elulood”), Mihkel Mutt (1994 “Rahvusvaheline mees” ja 2012 “Kooparahvas läheb ajalukku”), Andrus Kivirähk (2000 “Rehepapp ehk November” ja 2007 “Mees, kes teadis ussisõnu”). Teised autorid üle ühe preemia pälvinud ei ole.

Katkurong by Rein Raud has been awarded the Virumaa Literature Prize, and it is well-deserved. The novel has captivated readers with its rich storytelling and thought-provoking themes. Raud’s masterful use of language and vivid imagery brings the characters and their struggles to life, making it a truly standout work of literature. The Virumaa Literature Prize is a significant honor in Estonian literature, and Raud’s win solidifies his place as a respected and talented writer. This award will surely bring more attention to his work and the important stories he has to share with the world.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga