Publiku ette jõuab Rahvusooper Estonia ja Pariisi Opéra Comique’i koostöölavastus | Teater

2303229hbeeet24

Tere tulemast Rahvusooper Estoniasse, kus publiku ette jõuab ainulaadne koostöölavastus Pariisi Opéra Comique’iga. Selle ühendatud jõud toovad teieni kauni muusika, kirgastava tantsu ning võimsa draama, mis sulavad kokku unustamatuks teatrielamuseks. See lavastus kombineerib kaks suurt teatriinstitutsiooni ja nende erilist kunsti, luues midagi enneolematut ja kaasahaaravat. Olge valmis kogema maagiat ja elevust, kui teater saab kokku armastatud artistide ja maailmaklassi talendiga. Ärge jätke vahele seda ainulaadset etendust, mis inspireerib ja liigutab teid sügavalt.

Rahvusooper Estonia alustas koostööd Pariisi Opéra Comique’iga, mille tulemusena jõudis nädalavahetusel Pariisis publiku ette kahest teosest koosnev lavastus “Pulcinella” & “Hispaania tund”. Igor Stravinski mängulisest ooperiga pikitud lühiballetist ning Maurice Raveli tantsulisest lühiooperist koosnev žanriülene koostööprojekt jõuab Eesti publiku ette järgmisel hooajal.

Projekti toob lavale nelja Césari auhinnaga pärjatud Prantsuse filmi- ja teatrilavastaja, stsenarist ning näitleja Guillaume Gallienne.

Möödunud nädalavahetusel käisid Pariisis ühist tööprotsessi kinnistamas rahvusooperi peadirektor Ott Maaten, loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer ning tehnikadirektor Taivo Pahmann. 

Peadirektor Ott Maaten peab rahvusvahelist koostööd väga oluliseks: “Arvan, et tegemist on rahvusvahelises plaanis märgilise koostööga. Taoline ühisprojekt Euroopas väga olulise muusikateatriga sillutab teed edasiseks Rahvusooper Estonia kunstiliseks koostööks ja arenguks,” märkis Maaten.

Estonia teatri jaoks on tegemist lähiaja teise suure rahvusvahelise ühisprojektiga. Eelmisel aastal alustati koostööd Itaalia ooperimajade võrgustikuga Opera Lombardia. Kuue Itaalia ooperimaja ning Rahvusooper Estonia ühistööna valminud Giacomo Puccini ooperi “Madama Butterfly” ajalooline Brescia versioon jõuab Estonia teatri lavale juba maikuus. Uue aasta algul on ees ootamas Eesti Rahvusballeti etenduste tuur Hispaanias.

Rahvusooper Estonia ja Pariisi Opéra Comique’i koostöölavastus on suurepärane näide rahvusvahelisest koostööst ja kultuurivahetusest. See lavastus toob kokku kaks mainekat teatrit ning pakub publikule unustamatu elamuse. Eesti kultuuri rikkus ja mitmekesisus saavad tänu sellistele koostööprojektidele rohkem esile tõsta ning avardada silmaringi nii kohalikule kui ka rahvusvahelisele publikule. Loodame, et sellised koostöölavastused jätkuvad tulevikus, tuues veelgi rohkem häid kultuurielamusi nii Eesti kui ka maailma teatriarmastajateni.

Loe rohkem:  Arvustus. "Tikud": nähtamatute inimeste argipoeetika | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga