Prokuratuur ei alusta Nordica asjus kriminaalmenetlust | Eesti

1707921495 2255694hcd52t24

Tere tulemast! Täna räägime põnevat uudist Eestist, nimelt sellest, et Eesti prokuratuur ei alusta kriminaalmenetlust rahvusliku lennufirma Nordica kohta. See otsus on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone, kuid miks prokuratuur sellise otsuse langetas, jääb hetkel ebaselgeks. Paljud inimesed jälgivad hoolega seda arengut, kuna see võib mõjutada oluliselt Eesti lennundusmaastikku ja majandust tervikuna. Jääge meiega ja saate rohkem teada selle olulise uudise kohta!

Prokuratuuri sõnul oli Nordica erikontrolli raporti kokkuvõte sedavõrd üldine, et selle põhjal ei ole võimalik langetada otsust kriminaalmenetluse alustamiseks.

“Prokuratuurile teadaoleva info põhjal ei ole olnud alust kriminaalmenetluse alustamiseks. Avalikult kättesaadav erikontrolli raporti kokkuvõte on sedavõrd üldine, et selle põhjal ei ole võimalik langetada otsust kriminaalmenetluse alustamise või alustamata jätmise kohta,” ütles prokuratuuri avalike suhete nõunik Kauri Sinkevicius ERR-ile.

“Kui meieni jõuab detailsem info, milles on viiteid võimalikule kuriteole, saame pärast selle analüüsimist otsustada, kas on alust kriminaalmenetlust alustada,” lisas Sinkevicius.

Erikontroll riiklikus lennufirmas Nordica tuvastas, et ettevõtte raskuste taga oli selle halb juhtimine.

Kliimaminister Kristen Michali ütles esmaspäeval, 12. veebruaril “Aktuaalsele kaamerale”, et õhus on võimalus, et võimalikku huvide konflikti hakkab uurima prokuratuur.

Michal ütles, et see, kas menetlust alustada, on prokuratuuri otsustada. “Kas seal on olnud erinevaid huvide konflikte, mille põhjal oleks võimalik või oleks põhjust algatada menetlusi. Prokuratuur teeb oma otsused ise, valitsus ei saa ette öelda. Selleks ka see põhjalik erikontroll on tehtud,” lausus ta.

Ka opositsioonilise EKRE juhi Martin Helme hinnangul oli erikontrolli raporti järgi alust nii tsiviil- kui ka kriminaalasjaks.

Kokkuvõtlikult on prokuratuuri otsus mitte alustada kriminaalmenetlust Nordica asjus mõistetav, kuid samas pettumust valmistav kõigile nendele, kes olid loonud lootusi õigluse saavutamiseks selles küsimuses. Kuigi uurimise käigus ei leitud tõendeid kuritegevuse kohta, jäävad paljud küsimused vastuseta ja õiglus tundub jäänud tagaplaanile. Loodame, et antud olukord aitab tõstatada teadlikkust õigluse tagamise olulisusest ning juhib tähelepanu sellele, et ka ärilistes küsimustes peab olema tagatud aus mäng.

Loe rohkem:  Vene passi vahetamine Eesti passi vastu on Venemaa tõttu järjest keerulisem | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga