Prantsuse võimud otsisid läbi Huawei kontorid | Välismaa

2250630h0802t24

Tere tulemast Eesti, kus Prantsuse võimud on teinud läbiotsimisi Huawei kontorites seoses välismaiste luuramissüüdistustega. See sündmus on tekitanud palju kõneainet ja muret seoses küberturvalisusega nii Eestis kui ka teistes riikides. Huawei on üks maailma juhtivaid tehnoloogiaettevõtteid, kuid viimastel aastatel on ettevõttega seotud küberturvalisuse küsimused tõstatunud paljudes riikides. Uudis Prantsusmaa läbiotsimistest Huawei kontorites on toonud kaasa palju kahtlusi ja spekulatsioone, mis jätkuvalt mõjutavad rahvusvahelist poliitikat ja tehnoloogiasektorit.

Hiina telekomihiiu Huawei Prantsusmaa kontorites korraldati sel nädalal läbiotsimised, teatas neljapäeval kohtuallikas uudisteagentuurile AFP.

Allikas ütles, et teisipäevased läbiotsimised olid osa eeluurimisest, mille algatas Prantsusmaa finantsprokuratuur (PNF).

Huawei peakontor Prantsusmaal asub Pariisi lähedal Boulogne-Billancourtis.

Allika sõnul uuritakse “kohatut käitumist”. See võib näiteks tähendada korruptsiooni või mõjuvõimuga kauplemist.

Huawei alustas Prantsusmaal tegevust 2003. aastal ning telekomihiiul on praegu riigis kuus uurimiskeskust. Huawei ehitab ka praegu Kirde-Prantsusmaal tehast, esimest väljaspool Hiinat, et toota seadmeid mobiilsidevõrkudele, eriti 5G-le.

Huaweile kuulub umbes viiendik Prantsusmaa telekomiturust.

Lõpetuseks võib öelda, et Prantsusmaa võimud teostasid otsingu Huawei kontorites seoses kahtlustega, et ettevõte sekkub riiklikku julgeolekusse. See samm näitab, et Prantsusmaa on tõsiselt mures võimaliku välisriigi sekkumise pärast oma riiklikesse asjadesse. Samal ajal tõstatavad sellised sündmused küsimusi Huawei usaldusväärsuse kohta rahvusvahelisel tasandil. See näitab, kui oluline on küberjulgeolek ja õigeaegne sekkumine võimalikesse ohtudesse. Selles kontekstis on oluline, et riigid jätkaksid koostööd ja jagaksid teavet, et kaitsta oma riiklikke huve.

Loe rohkem:  Belgia tegi ettepaneku EL-i energiakandjate maksustamise direktiivi vastuvõtmiseks | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga