Prantsuse põllumehed sõitsid Macroni survestamiseks traktoritega Pariisi | Välismaa

2274351h6258t24

Eestis, Prantsusmaa põllumehed on võtnud kasutusele ebatavalise meetodi, et avaldada meelt president Emmanuel Macroni poliitika vastu. Nad sõitsid traktoritega Pariisi, et survet avaldada valitsusele ja nõuda paremat olukorda põllumajandussektoris. See provokatiivne samm on tekitanud palju kõneainet nii Prantsusmaal kui ka rahvusvahelisel tasandil. Mis võib olla nende meeleavalduse tulemus ja kuidas see mõjutab Prantsuse poliitilist maastikku, on põnevaks küsimuseks kõigile, kes jälgivad olukorda Euroopas.

Prantsuse põllumehed sõitsid reedel traktoritega Pariisi, et avaldada survet president Emmanuel Macronile, kes on lubanud kohtuda nendega põllumajandusnäitusel ja nende kaebused ära kuulata.

Põllumehed on seadnud laupäeval algava Salon de l’Agriculture tähtajaks, mil nad ootavad valitsuselt kirjalikku kinnitust oma nõudmiste täitmise kohta. Vastasel juhul ähvardavad nad proteste jätkata.

Põllumehed kurdavad koormavate keskkonnareeglite ja väljaspoolt Euroopa Liitu tuleva odava impordi pärast, kuid nõuavad ka madala sissetuleku probleemi lahendamist.

Peaminister Gabriel Attal ei suutnud neid kolmapäeval teatavaks tehtud meetmetega veenda ja nüüd on kõigi põllumeeste pilgud Macronil, kes teeb Prantsuse presidentidele tavaks saanud külaskäigu Salon de l’Agriculture’ile laupäeval.

Macron lubas neljapäeval sektori tuleviku kujundamiseks debatti kõigi põllumajandusmaailma osalistega.

Attal andis kolmapäeval lubaduse tõsta põllumajanduse staatust ja tutvustas eelnõu põllumeeste hädade leevendamiseks.

Põllumehed jätkasid aga maanteede blokeerimist, põletasid rehve ja piirasid ostukeskusi.

Ühe politseiallika sõnul on võimudel mõnes riigi piirkonnas raskusi põllumeeste liikumise kontrollimisega.

Reedel sisenes ühes kolonnis Pariisi 30 traktorit, mis võtsid suuna Invaliidide kiriku poole, mis jääb parlamendist kiviviske kaugusele ja kust üle Seine’i jõe asub Élysée presidendipalee.

Pealinna peaks reedel jõudma teinegi traktorikolonn.

Prantsuse põllumehed on näidanud julgust ja otsustavust protestides Macroni valitsuse vastu traktoritega Pariisis. Nende tegevus peegeldab sügavaid murekohti põllumajandustööstuses ning valitsuse ebatõhusa poliitika tagajärgi. See protest annab häält nendele, kelle hääled muidu võiksid jääda kuulamata ja püüab survestada Macroni valitsust tegutsema. Loodame, et nende jõupingutused toovad kaasa muutusi ja parandusi, mis aitavad toetada ja kaitsta Prantsuse põllumajandustöötajaid ning nende vajadusi.

Loe rohkem:  Tucker Carlson kavatseb Putinit Moskvas intervjueerida | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga