Prantsuse keskpanga juht: ECB langetab tõenäoliselt intressimäärasid sel aastal | Välismaa

2251287h6a92t24

Tere tulemast Eestisse! Prantsuse keskpanga juhi sõnul on Euroopa Keskpanga tõenäoline plaan langetada intressimäärasid sel aastal. See uudis võib mõjutada mitte ainult Euroopa majandust tervikuna, vaid ka Eesti majandust. Loomulikult tekitab selline otsus kahtlusi ja küsimusi, kuidas see võib mõjutada Eesti pangandus- ja finantssektorit ning tarbijaid. Oleme kõik huvitatud teada, kuidas see muudatus võib mõjutada meie igapäevaelu ja investeeringuid. Seega on oluline jälgida euroala keskpanga otsuseid ja nende mõju meie kohalikule majandusele.

Euroopa Keskpank (ECB) langetab tõenäoliselt intressimäärasid sel aastal, ütles Prantsuse keskpanga juht Francois Villeroy de Galhau.

“Me langetame tõenäoliselt intressimäärasid sel aastal, sest me teeme edusamme inflatsiooni vastu. Me väljume erakordsest võitlusest inflatsiooni vastu ning oleme õigel teel sellest haigusest üle saamiseks,” ütles Villeroy Prantsuse telekanalile LCI.

Investorid panustavad, et esimene intressimäärade langetus leiab aset aprillis, kuigi enamik poliitikakujundajaid eelistab juunikuud. Villeroy on varem öelnud, et ükski ajastus pole välistatud ning kõik on võimalik tulevastel ECB istungitel, olenevalt andmetest.

Varem reedel ütles Läti keskpanga juht Martins Kazaks, et investorite lootused intressimäärade langetamise järele juba ühel järgmisest kahest ECB istungist on liiga agressiivsed, vahendab Bloomberg.

“Praegusel hetkel on ootusi, et intressimäärasid langetatakse kevadel, märtsis või aprillis. Ma poleks nii optimistlik. Oleksin vaoshoitud ning ootaksin, kuni inflatsioonilugu on läbi. Siis saame vabalt hingata ning need määrad langevad sammhaaval,” ütles ta Läti Raadiole.

Villeroy lubas samuti, et Prantsuse majanduskasv kiireneb veidi tulevastel kuudel, sest inflatsioon peaks langema palgatõusust allapoole. Prantsuse keskpank ennustab, et riik suudab majanduslangust vältida ning majandus kasvab umbes 0,9 protsenti sel aastal.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Prantsuse keskpanga juhi sõnul on Euroopa Keskpanga tõenäoline samm langetada intressimäärasid sel aastal. See otsus võib mõjutada ka Eesti majandust, kuna Euroopal on oluline roll meie rahanduses. Kuigi intressimäärade langemine võib olla kasulik tarbijatele ja ettevõtetele, võib see samal ajal kaasa tuua mõningaid riske finantsstabiilsusele. Seetõttu on oluline jälgida Euroopa Keskpanga otsuseid ja nende mõju meie riigi majandusele.

Loe rohkem:  Donald Trump võitis Nevada eelvalimised 99 protsendi häältega | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga