Prantsuse ja Saksa inflatsioon aeglustus | Välismaa

1709215512 2286627hfde4t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel kuudel on põnevatel uudistel Prantsuse ja Saksa inflatsiooni aeglustumisest pakkunud mitmesuguseid majanduslikke mõjusid üle kogu maailma. See on pannud ka meie kodumaise majanduse mõjutajaid mõtlema ja tegutsema. Kuidas see mõjutab Eestit ja meie enda majanduskasvu? Kas see toob kaasa uusi võimalusi või ohustab see meie stabiilsust? Lähme vaatame lähemalt, kuidas välismaa olukorrad võivad meie elu mõjutada.

Prantsuse inflatsioon jõudis kahe ja poole aasta madalaimale tasemele ning aeglustus veebruaris aastases võrdluses 3,1 protsendile. Saksamaa inflatsioon langes aga veebruaris aastases võrdluses 2,7 protsendile.

Prantsusmaa on suuruselt teine majandus Euroopas ja inflatsioon tõmbab riigis hoogu maha. Juba jaanuaris aeglustus inflatsioon 3,4 protsendile. Veel eelmise aasta detsembris oli Prantsuse inflatsioon 4,1 protsenti.

Ka uudisteagentuuri Bloomberg analüütikud eeldasid varem, et Prantsuse inflatsioon jätkab aeglustumist. 

Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire teatas, et riik on võitlust inflatsiooniga võitmas. “Aasta lõpuks peaksime olema oma eesmärgi (kaks protsenti) lähedal,” teatas Le Maire.

Inflatsioon langes ka Saksamaal. Kui jaanuaris oli Saksamaa aastaseks inflatsiooniks 3,1 protsenti, siis veebruaris langes see 2,7 protsendile. See näitaja on kooskõlas majandusteadlaste ennustustega.

Hispaania inflatsioon aeglustus veebruaris 2,9 protsendile, veel eelmisel kuul oli see 3,5 protsenti. 

Reedel avalikustab Eurostat kogu euroala, kaas arvatud Eesti veebruarikuu inflatsiooninäitajad. Euroalasse kuulub 20 Euroopa Liidu riiki.

Kokkuvõttes võib öelda, et nii Prantsusmaa kui ka Saksamaa inflatsiooni aeglustumine on positiivne märk nende majanduse taastumisest pärast hiljutist langust. See võib aidata tagada stabiilsema majanduskasvu ning hoida kontrolli all hindade tõusu. Oluline on jätkata vastutustundlikku majanduspoliitikat ja jälgida hoolikalt inflatsiooni arengut, et tagada pikaajaline majanduslik stabiilsus ja jätkusuutlik areng.

Loe rohkem:  Euroopa Parlament arutas Ždanoka küsimust | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga