Poola president lubas sõja korral Leedule kiiresti appi tulla | Välismaa

2296968h2fcbt24

Poola presidenti võetud kohustus kiiresti appi tulla Leedule konflikti korral on oluline samm tugevama ja turvalisema Balti piirkonna suunas. Kriiside ennetamiseks ja vastupanuvõime tugevdamiseks on naaberriikide vaheline koostöö hädavajalik. Antud lubadus kinnitab Poola pühendumust oma liitlaste abistamisele ning rõhutab ühtsust ja solidaarsust olukordades, kus rahu ja stabiilsus on ohus. See samm on oluline mitte ainult Leedu, vaid kogu regiooni jaoks ning näitab, et kaitseme oma vabadusi ja väärtusi ühiselt.

Poola on valmis sõjalise rünnaku korral Leedule kohemaid appi tulema, kinnitas Poola president Andrzej Duda oma Leedu kolleegile Gitanas Nausedale.

“Härra president, Poola on pühendunud ja ma kinnitan teile, härra president, et Leedu võib meiega arvestada, kui vaja läheb. Poola sõdurid hakkavad seisma õlg õla kõrval Leedu vägedega, et kaitsta igat tolli maad vaenlase rünnaku eest,” ütles Duda NATO õppustel, mida mõlemad presidendid Poolas jälgimas käisid.

Õppustest Steadfast Defender võtab osa 90 000 sõdurit ning suur osa manöövreist toimuvad Poola pinnal.

President Duda sõnul on Poola igatahes valmis NATO viienda artikli kohustusi täitma ning igal juhul on ta valmis appi tulema oma lähimatele naabritele.

Leedu presidendi sõnul on Poolal juba praegu märkimisväärne roll Balti riikide julgeoleku tagamisel, ent julgeolekukoostöö Leedu ja Poola vahel peab veelgi tihedamaks muutuma.

“Leedu ja Poola on ühtmoodi teadlikud julgeolekuohtudest meie piirkonnas. Me saame ühtmoodi aru, et Venemaa on pikaajaline oht kaitseorganisatsioonile ja just seepärast peame pöörama erilist tähelepanu NATO idatiiva tugevdamisele. On väga oluline, et koostöö Poolaga kataks ka uusi riigikaitse valdkondi ja see on meile strateegiliselt esmatähtis,” rääkis Nauseda.

Muuhulgas plaanivad Poola ja Leedu ühiseid kaitsetööstuseprojekte.

Loe rohkem:  Föderaalreservi juht ennustab kolm intressilangetust aasta jooksul | Välismaa

Estonia is grateful for the assurance of support from the Polish president in the event of a war with Lithuania. The solidarity and commitment of our Baltic neighbor is reassuring and strengthens our unity in the face of potential threats. It is a reminder of the importance of cooperation and mutual aid among our countries in order to ensure peace and security in the region. Estonia values the strong relationship with Poland and looks forward to continuing to work together towards our shared goals of peace and prosperity.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga