Põlva Serviti võitis Balti liiga põhiturniiri | Käsipall

2301165hc3aet24

Estonia is celebrating as Põlva Serviti emerges victorious in the Balti Liiga põhiturniiri! The handball team’s impressive performance in the main tournament has earned them the prestigious title, solidifying their reputation as a force to be reckoned with in the sport. Fans across the country are buzzing with excitement as they cheer on their beloved team and anticipate their future success in the world of handball. Põlva Serviti’s triumph is a testament to their hard work, dedication, and skill, and they are sure to inspire a new generation of handball enthusiasts in Estonia.

Põlva Serviti pidas laupäeval käsipalli Balti liigas põhiturniiri viimase kohtumise, alistades 26:23 (13:10) Läti klubi ZRHK Dobele Tenax. Sellega teenis Serviti ühtlasi põhiturniiril esikoha.

Meeskondi lahutas mängu eel tabelis vaid kaks punkti, mistõttu oli Mesikäpa hall tunnistajaks tulisele mängule: esimese kollase kaardi teenis Dobele Tenaxi mängija juba enne avaväravat. Serviti jäi 11. minutiks kaheväravalisse kaotusseisu, aga vastas sellele viie järjestikuse väravaga ning võitis avapoolaja 13:10.

Läti meeskond jõudis kaks minutit pärast teise poolaja algust ühe värava kaugusele, Henri Sillaste ja Alfred Timmo taastasid kodumeeskonna neljaväravalise edu, külalised hoidsid seejärel stabiilselt kaheväravalist vahemaad. Eston Varuski tõrjed andsid Servitile hoogu ja nii viisid Jürgen Rooba ja Tõnis Kase tabamused Eesti klubi püüdmatusse kaugusesse.

Rooba viskas Serviti kasuks seitse, Timmo kuus ja Kase viis väravat.

“Väga hea mäng jälle. Tehniliste vigade ja pallikaotuste hulk oli väike. Kiirust oli, saime pakkuda nauditavat mängu ja üleüldiselt saab väga rahul olla,” lausus peatreener Kalmer Musting. “Esile võib tuua Eston Varuski, kes oli täna võtmemängija. Meeskondlik kaitse oli meil tugev ja et vastase suutsime hoida 23 värava peal, on korralik saavutus.”

Loe rohkem:  Tapa võttis tähtsa võidu Mella üle | Käsipall

“Eks oli tunda, et tuleb keeruline ja põnev mäng. Natuke jäime hätta vastase väravavahiga, kuid kui endal on selja taga selline loom nagu Eston Varusk, siis on teatav enesekindlus kaitses seistes olemas,” nõustus Alfred Timmo. “Proovisime oma tempot algusest saati peale suruda ja saime esimesel poolajal sellega paariväravalise edu sisse. Teine poolaeg oli rohkem selline kassi-hiire mäng. Müts maha fännide ees, kes meid mängust mängu toetavad ja ikka saali tulevad. Sooritusele tugev 5 miinusega. Oleme suutelised ka veel paremat mängu näitama.”

Ühtlasi oli tänane mäng selle Balti liiga hooaja viimane põhiturniiri kohtumine. Serviti liigub põhiturniiri esikohalt edasi finaalturniirile, kus kulla nimel heitlevad neli parimat. Põlva klubi vastane selgub märtsikuu lõpus.

Põlva Serviti’s victory in the Baltic League’s main tournament is a testament to their hard work and dedication. The team displayed exceptional skill and teamwork throughout the competition, showcasing their talent and determination. This win not only brings pride to the team and their supporters, but also highlights the strength of Estonian handball on the international stage. Põlva Serviti’s success serves as an inspiration to aspiring athletes and a reminder of the importance of perseverance in achieving one’s goals. Congratulations to Põlva Serviti on their well-deserved victory!