Politsei algatas Laaneti suhtes väärteomenetluse | Eesti

2312793h9bfet24

Eesti politsei on algatanud väärteomenetluse Laane vastu, kes on kahtlustatav seaduste rikkumises. See samm on oluline samm õigusriigi põhimõtete kaitsel ning tagab, et kõik kodanikud alluvad seadustele. Laanet peab vastutama oma tegevuse eest ning õiguskaitseorganid teevad kõik endast oleneva, et tagada Eesti õiguskorra järgimine. See teadaanne on hoiatus kõigile, kes võiksid kaaluda seaduste eiramist, et politsei ei kõhkle seaduste jõustamisel.

Keskkriminaalpolitsei algatas justiitsminister Kalle Laaneti suhtes väärteomenetluse.

“Juhtumi osas alustas keskkriminaalpolitsei väärteomenetluse korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb toimingupiirangu rikkumist (KVS § 19),” teatas PPA pressiesindaja Annika Maksimov ERR-ile.

Eesti Ekspress kirjutas laupäeval, et Kalle Laanet on nii oma praeguses ametis justiitsministrina kui ka varem kaitseministrina üürinud oma kasupojalt Tallinnas korterit ja lasknud kulud riigil hüvitada.

Nii 2021.–2022. aastal kaitseministrina kui ka 2023. aastast justiitsministrina on Laanet korteri üürimise eest küsinud ja saanud hüvitist. Läbi kahe ministriperioodi on tema üüriarveid kinni makstud üle 12 000 euro eest.

Kui võimalik toimingupiirangu rikkumise ulatus jääb alla 40 000 euro, on tegemist väärteoga.

Laupäeval kella 16 ajal “Aktuaalse kaameraga” rääkides oli justiitsminister Kalle Laanet veel veendunud, et ei ole midagi valesti teinud. Kell 17.37 teatas aga justiitsministeerium, et Laanet astub ametist tagasi. Ta oli vahepeal vestelnud peaminister Kaja Kallasega.

Kokkuvõttes on politsei algatamine Laaneti suhtes väärteomenetluse muret tekitav samm, mis viitab võimalikule õigusrikkumisele. Selles protsessis on oluline tagada, et kõik asjaolud hoolikalt uuritakse ning õiglus saab võidule. Kodanikena peaksime usaldama õiguskaitseorganeid nende tegevuse õigsuses ja jälgima, et nad tegutsevad seaduslikult ning vastutustundlikult. On oluline, et Eestis valitseks õigusrikkumiste suhtes nulltolerants ning me kõik peame olema teadlikud seaduste täitmise olulisusest.

Loe rohkem:  Metropoliit Eugeni lahkus teisipäeval Eestist | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga