Põhjamaade triatloniliidud lõid ühiselt uue võistlussarja | Triatlon

2298714h5477t24

Tere tulemast Eestisse! Põhjamaade triatloniliidud on ühendanud jõud, luues uue põneva võistlussarja, mis pakub väljakutseid ja adrenaliinilaksu kõigile spordisõpradele. See uus triatlonisari toob kokku parimad sportlased Põhjamaadest, pakkudes võimalust võistelda ja ennast proovile panna kaunis Eesti looduses. Olge valmis jälgima põnevaid võistlusi ja elama kaasa oma lemmikspordi staaridele selles unikaalses triatloniseikluses.

Põhjamaade triatloniliidud ühendasid jõud, et korraldada 2024. aastal Põhjamaade Triatloni Karikasari. Kolm etappi viiakse läbi Soomes, Eestis ja Taanis.

Esimene etapp toimub 8. juunil Soomes Kuusijärvi Vantaas, teine 28. juulil Eestis Otepääl ja kolmas 14. septembril Taanis Aarhusis.

Eesti Triatlon teatas neljapäeval pressiteates, et uus võistlussari on eelkõige loodud juunioridele ja noorte B-klassile, pakkumaks võimalust võistelda tihedamas konkurentsis. Samas on osavõistlused avatud kooskõlastusel korraldajatega ka kõikidele vanematele sportlastele, kes on sündinud 2004. aastal või varem.

“Olla osa Põhjamaade Triatloni Karikasarjast on tõeliselt märkimisväärne samm Eesti Triatloni arengus,” ütles Eesti Triatloni president Indrek Hääl. “Võistlussari lähendab meie koostööd ja tugevdab suhteid Põhjamaade riikidega. Tõotab tulla vägagi põnev hooaeg meie sportlastele nii Eestis kui välismaal.”

Karikasarja üldarvestuses peetakse paremusjärjestust World Triathlon süsteemi järgi, kus võitja teenib 150 punkti ja iga järgmine koht 7,5 protsendi võrra vähem. Parima kogusummaga sportlane võidab.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Põhjamaade triatloniliitude ühine uus võistlussari on suurepärane võimalus arendada triatloni spordi populaarsust ja tõsta selle taset kogu regioonis. Koostöö ja ühiste jõupingutuste tulemusena saavad sportlased osaleda kvaliteetsetel võistlustel ning publikul on võimalus nautida põnevaid võistlusmomente. Loodame, et see algatus toob kaasa uusi väljakutseid ja võimalusi triatloni arenguks ning innustab noori spordisõpru sellega liituma. Tulevikus võib oodata veel suuremaid ja edukamaid triatlonivõistlusi Põhjamaades.

Loe rohkem:  Timmo Jeret võidutses Taimaal peetud Ironmanil | Triatlon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga