Pildid: Urmas Viik avas Vaal galeriis isikunäituse “Megalilled” | Kunst

2290449hf04at28

Tere tulemast Vaal galeriisse, kus tuntud Eesti kunstnik Urmas Viik on avanud oma uue isikunäituse “Megalilled”. Viik on tuntud oma unikaalse kunstistiiliga, mis segab reaalsust ja fantaasiat ning loob põneva visuaalse kogemuse vaatajatele. Tema uued maalid ja skulptuurid on täis elavat värvi ja dünaamilisi vorme, mis kutsub külastajaid avastama lillede maagilist maailma. See näitus on kindlasti midagi enneolematut kunstisõpradele, kes otsivad uusi emotsioone ja inspiratsiooni. Ära jäta võimalust külastada seda ainulaadset näitust ja avastada Urmas Viigi loomingu võluvat maailma!

Kunstnik Urmas Viik avas üle pikkade aastate isikunäituse. VAAL galeriis eksponeeritud “Megalilled” mängib paisutatud ja kahandatud formaatidega ning realistlikult mõjuvate fantaasiamaastikega.

Ehkki näitus sai inspiratsiooni 19. sajandi botaanilistest gravüüridest ja keskaegsetest reisikirjadest, on algimpulss töö käigus põhjalikult muundunud. Näituse teine käivitav jõud oli tagasipöördumine graafika juurde.

“Graafikanäitusi tegin ma viimati 1990. aastatel ja nüüd kuidagi sõitis see teema uuesti sisse seoses sellega, et kogu selle ala või kunstivaldkonna mõiste on ajas väga palju muutunud. Proovisin natukene testida, et mis siis juhtunud on. Tegelikult on see kõik siin digigraafika ja valmis tehtud väikeses iPadis, nii et ümberringi on kadunud suured ateljeed, massiivsed trükipressid ja kõik selline,” selgitas Viik.

Viigi digimaailm imiteerib aga teadlikult klassikalist joonekultuuri, mis võib vaataja ka ära petta. “Ülemisel rõdul on näha monotoonne rida portreid, mis näevad välja nagu ofordid. Seeria nimi ongi “Libaofordid”, aga selleks, et tuvastada, peaks neid lähedalt katsuma ja nuusutama, mis iseenesest on absurdne, eksole. Millest me siis üldse räägime? See on see küsimus, mis ma ka siin õhku viskan, et kas me peame tohutult vaeva nägema tehnikaga, kui kõike saab nii lihtsalt ja mis edasi saab?” sõnas Viik.

Loe rohkem:  Pildid: Tallinna reklaamtahvlitele kerkis hävinud linnaruumi kujutav näitus | Kunst

Näitus on avataud 30. märtsini.

2290449hf04at28

Urmas Viik’s exhibition “Megalilled” at Vaal Gallery in Estonia was a visual delight for art lovers. The vivid colors and intricate details of Viik’s oversized flowers captured the essence of nature’s beauty in a unique and captivating way. The exhibition showcased Viik’s exceptional talent as an artist and left a lasting impression on all who attended. It was a wonderful opportunity to immerse oneself in the world of art and appreciate the creativity and skill of a talented artist like Urmas Viik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga