Kos sai teise võidu, Aigro ja Kraft jäid nullile | Suusahüpped

2290464h0019t24

“Tere tulemast Eesti suusahüpete võistlusele, kus Kos võitis oma teise võidu järjest ning Aigro ja Kraft peavad leppima nulliga. Põnevad võidusõidud ja väljakutsuvad hüpped on teinud sellest võistlusest ühe aasta oodatuimaid sündmusi. Publik on elevil ja sportlased pinges, kuna võitlus esikoha nimel on äge. Kas Kos suudab oma võiduseeria jätkata või suudavad Aigro ja Kraft võistlusesse tagasi tulla? Aeg näitab, kuid üks on kindel – suusahüpped Eestis on alati põnevad ja ettearvamatud!”

Meeste suusahüpete maailma karika etapil Lahtis teenis reedel esikoha sloveen Lovro Kos (262,5 punkti), kes edestas sakslast Andreas Wellingeri (257,1) ja jaapanlast Ryoyu Kobayashit (254,9).

Esimese vooru järel viiendat positsiooni hoidnud Kos hüppas teises voorus 134 meetrit ja kerkis võitjaks. Esimese vooru järel juhtinud norralane Marius Lindvik lendas teises voorus vaid 119 meetrit, mis kukutas ta neljandaks (251,5).

24-aastase Kosi jaoks oli tegemist karjääri teise individuaalse MK-etapivõiduga, seejuures esimene sündis vaid kolm nädalat varem Lake Placidis. Eelnevast perioodist on tal ka kolm võistkondlikku esikohta.

Kaheksa parema hulka hüppasid Lahtis veel austerlane Jan Hörl (251,0), norralane Johann Andre Forfang (249,8), austerlane Daniel Tschofenig (247,9) ja poolakas Aleksander Zniszczol (242,4).

Artti Aigro hüppas avavoorus 114 meetrit, mis andis 100,9 punkti ja 39. koha ehk teise vooru eestlane ei pääsenud. Seega katkes tal kuuele etapile veninud seeria, kus Aigro oli alati jõudnud teise vooru ehk teeninud MK-punkte.

Veel kehvemini esines aga MK-sarja üldliider Stefan Kraft, kes maandus vaid 105 meetri kaugusele, mis tõi 75,8 punkti ja 49. koha. Kokkuvõttes on ta 1546 punktiga siiski Kobayashi (1337) ja Wellingeri (1258) ees esimene.

Loe rohkem:  Eesti noored suusahüppajad tulid Põhjamaade meistriks | Suusahüpped

Laupäeval on Lahtis kavas meeskonnavõistlus ja pühapäeval taas individuaalvõistlus.

Selge, et Kos on hetkel kindlasti domineeriv jõud suusahüpete maailmas. Aigro ja Kraft peavad parandama oma tulemusi jaapanlasele vastu saamiseks. Eestlastel on aga põhjust uhkust tunda, sest meie sportlased on suutnud ennast rahvusvahelisel areenil tõestada. Jääme põnevusega ootama järgmiseid võistlusi ja loodame, et meie sportlased suudavad järjest paremaid tulemusi saavutada ning tuua koju rohkelt medaleid. Aitäh kõigile, kes on meie sportlasi toetanud ja kaasaelanud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga