Pildid: Rapla keskväljakul asus tegutsema turg | Eesti

2299683hb924t24

Tere tulemast Rapla keskväljakule, kus iganädalaselt toimub elav ja värvikas turg. Siin saab kogeda Eesti kultuuri ja maitsta kohalikke hõrgutisi otse talunike käest. Turg on koht, kus kohtuvad kohalikud elanikud ja külastajad, et nautida värsket toitu, käsitööd ning sõbralikku atmosfääri. Olles täis ajaloolist võlu ja kaasaegset energiat, pakub Rapla keskväljakul asuv turg ainulaadset kogemust kõigile, kes sellele külla astuvad.

Raplas hakkas üle mitme aasta taas tegutsema turg. Möödunud aasta detsembris valminud Rapla keskväljaku teine osa rajati endise, väga halvas seisukorras turuplatsi asemele.

Rapla vallavalitsus seadis eesmärgiks, et keskväljak toimiks ühtse linnasüdamena, kus oluline osa on turukaubandusel. Teises etapis rajati nii müügikioskid, vabaõhumüügi letid kui ka autost kauplemise võimalused. Kõik kuus turukioskit on juba ka rentniku leidnud.

Tööde maksumuseks kujunes pisut üle kahe miljoni euro, millest valla omaosalus oli 960 000 eurot. Rapla keskväljakut arendati üle kuue aasta.

“Teises etapis oleme siia saanud väga kena väljaku, peab ütlema. Siin on nüüd turupaviljonid, laste mängualad, elektroonilised mängud, äge valgustus. Ja rahval on, kus Rapla linna südames aega veeta,” ütles Rapla Varahalduse juhataja Ülar Kohari.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rapla keskväljakul toimuv turg on oluline osa kohalikust kogukonnast ning pakub elavat ja mitmekesist atmosfääri nii ostjatele kui ka müüjatele. Turul pakutakse mitmesuguseid värskeid tooteid ja käsitööesemeid, mis rikastavad kohalikku kultuuri ja majandust. Lisaks sellele on turg heaks kohaks sotsialiseerumiseks ja kohalikest uudistest osa saamiseks. See on oluline kohtumispaik, kus inimesed saavad jagada oma kogemusi ja veeta meeldivat aega koos. Turu populaarsus ja järjepidevus näitavad selgelt selle olulisust kogukonna jaoks.

Loe rohkem:  Raul Kirjanen: valitsus on kui meeskonna mänedžer, kes platsi äärde ei lähe | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga