Pildid: ARS Projektiruumis avati Laivi näitus “Mapping Paradise” | Kunst

2258619hdad1t24

Tere tulemast! Kui olete kunstihuviline ja otsite midagi erilist, siis ärge jätke vahele võimalust külastada ARS Projektiruumi Laivi näitust “Mapping Paradise”. See ainulaadne näitus pakub pilguheitu maastikele ja atmosfääridele läbi kunstniku silmade. Laivi looming kannab endas sügavat tähendust ja võimsat emotsionaalset kogemust. Olge valmis avastama uusi perspektiive ning sukelduge kunstniku loodud paradiiside maailma. See näitus pakub midagi kõigile, olles täis inspireerivaid pilte ja üllatavaid detaile. Ärge laske endast mööda seda ainulaadset võimalust avastada kunsti võluv maailm.

Teisipäeval avas Tallinnas kunstnik Laivi ehk Laivi Suurväli uue näituse, millega kutsub ületama teadaolevaid piire ning markeerima lootuste ja unistuste ühiseid territooriume.

Laivi ( I Λ I V I) on vabakutseline kunstnik, kes väljendab end läbi moekunsti meediumi. Lähtuvalt moe olemusest on tema loomingus temaatiliselt läbivateks märksõnadeks iha ja igatsus, sõltuvus ja ülistus, tootmine ja pakkumine, säilimine ja hävimine ning väärtuse hindamine.

Tema kunstipraktikat iseloomustab materjalipõhine ja eksperimenteeriv lähenemine tekstiilidele, mis laieneb rõivastelt ja aksessuaaridelt skulpturaalsete installatsioonide ning suuremõõtmeliste teosteni lõuendil. Ta analüüsib moodi kui fenomeni ning rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil.

Laivi on omandanud bakalaureusekraadi moedisaini erialal Eesti Kunstiakadeemias ja magistrikraadi Helsingis Aalto Ülikoolis. Ta on end täiendanud resideerudes Londonis, Kopenhaagenis, Barcelonas ja Brüsselis.

“Kaardistamine on meetod territooriumi ülevaatlikuks kujutamiseks ja allutamiseks. Vahend hoomamatu vaatlemiseks ja nähtamatute dimensioonide paljastamiseks, mille sunniks on turvatunnet loov iha kontrollida ja mõista. Kaart ise on uus territoorium, eraldiseisev oma peegeldusest, maailmaloome, milles kangastub vaid osaline arusaam vähendatud kujutisest. Tühjad pinnad viitavad teadmatuses avatud võimalustele. Tumedad alad peidavad ühes võluvat utoopiat oma mitmetahulises olemuses,” kirjeldasid näitust korraldajad.

Loe rohkem:  Anders Härm: Ülo Sooster oli terve kunstnike põlvkonna juhtfiguur | Kunst

Overall, the opening of Laivi’s exhibition “Mapping Paradise” at ARS Projektiruumis was a success. The powerful and thought-provoking images displayed captivated the audience and sparked important conversations about the concept of paradise and its visualization. Laivi’s artistic talent and unique perspective were evident in every piece, leaving a lasting impression on all who attended. The exhibition served as a reminder of the power of art to evoke emotion and stimulate introspection. It was a wonderful opportunity for the community to come together and appreciate the beauty and complexity of Laivi’s work.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga