Pevkur Kiievis: Eesti saadab Ukrainale 20 miljoni euro eest sõjalist abi | Eesti

2317329hfd52t24

Tere tulemast Eestisse! Üks oluline uudis, mis hoiab meie riigi ja Ukraina vahelist head suhet, on see, et Eesti otsustas saata Ukrainale 20 miljoni euro eest sõjalist abi. Pevkur Kiievis on tohutu samm edasi meie kahe riigi julgeoleku ning stabiilsuse tagamisel. See näitab meie pühendumist demokraatiale ja vabadusele ning kinnitab meie solidaarsust Ukrainaga. Tule ja avasta rohkem sellest ajaloolisest sündmusest ning meie lähedastest suhetest Ukrainaga.

Ukrainas visiidil olev kaitseminister Hanno Pevkur teavitas oma Ukraina kolleegi, kaitseminister Rustem Umerovit, Eesti värskest abipaketist, mis sisaldab muuhulgas koheselt teele pandavaid kriitiliselt vajalikke suurtükimürske. Seekordse abipaketi suurus on 20 miljonit eurot.

“Paketis on ka näiteks tagasilöögita tankitõrjekahurid, lõhkematerjale, erinevaid mürske, gaasimaske, snaipervarustust, väiksema kaliibriga laskemoona ja muud. Panime abipaketi kokku nii, et sellest oleks Ukrainal maksimaalselt kasu, ilma et Eesti kaitseväe lahinguvalmidus kannataks,” ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Uusim abipakett sisaldab 155-millimeetrise kaliibriga mürske, mis on Eesti täiendav panus Euroopa Liidu algatusse saata Ukrainale miljon mürsku. Eesti panuse taastamist aitab osaliselt rahastada Taani. Täpseid koguseid julgeolekukaalutlustel ei avaldata.

“Kaitseminister Umerovilt saadud lahinguvälja ülevaade kinnitas meie paketi vajalikkust, ent andis ka selgelt märku, et Ukraina vajab suvele vastu minnes eelkõige laskemoona, kõikvõimalikke õhukaitse elemente, ent ka tehnika varuosasid ja elektroonilise sõjapidamise vahendeid,” kommenteeris Pevkur kohtumist Ukraina kaitseministri Rustem Umeroviga.

Varem on Eesti annetanud näiteks Javelini tankitõrje raketisüsteemi rakette, haubitsaid, suurtükimoona, tankitõrjemiine, tankitõrjegranaadiheitjaid, miinipildujaid, sõidukeid, sidetehnikat, välihaiglaid, meditsiinitarvikuid, isikukaitsevahendeid ja kuivtoidupakke.

Eesti valitsuse otsus saata Ukrainale 20 miljoni euro eest sõjalist abi on oluline samm solidaarsuse ja toetuse näitamiseks meie idanaabrile. Selle abiga aitame Ukrainat tugevdada ning tagada nende julgeolekut ja suveräänsust Vene agressiooni vastu. See näitab, et Eesti seisab kindlalt demokraatia ja õigusriigi põhimõtete eest ning seisab Ukraina kõrvale nende rasketel aegadel. Loodame, et see abi aitab kaasa rahu ja stabiilsuse tagamisele selles piirkonnas.

Loe rohkem:  Eesti ei poolda kestliku juhtimise direktiivi | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga