Petrõkina: kui seisan hästi jalgadel, saan naeratada või silmadega mängida | Iluuisutamine

2317767h830ft24

Tere tulemast Eestisse, kus iluuisutamine on rohkem kui lihtsalt spordiala – see on kunst, mis võluvalt ühendab graatsilisuse ja jõu. Petrõkina on üks neist talentidest, kes suudab publikut lummatada oma võrratu tehnikaga ja väljendusrikkate liigutustega. Tema võime seista kindlalt jää peal ning samal ajal naeratada või silmadega mängida teeb ta tõeliseks meistriks jääl. Iluuisutamine on midagi enamat kui lihtsalt spordiala – see on võimalus väljendada end ja jagada oma kirge kõigi silmapaaridega.

Eesti iluuisutaja Niina Petrõkina teenis Montrealis toimuvatel maailmameistrivõistlustel naiste üksiksõidu lühikavas 66,23 punktiga hinnatava seitsmenda koha.

Seejuures pole Petrõkina hooaeg kulgenud kuigi kergelt, sest detsembris murdis ta vasaku jala pindluu ja see pole veel täielikult paranenud.

Seetõttu olid kõrged punktid 19-aastase uisutaja jaoks üllatuseks, kuna kahest kolmekordsest hüppest koosnev kaskaad polnud võimalik. “Ma ei saa veel kolm-kolm teha ja ei arvanud, et saan nii kõrged punktid. Olin väga šokeeritud, kui sain,” lausus ta intervjuus ERR-ile.

“Püüdsin teha teine pool kavadest rohkem emotsiooni lisada, kiiremini sõita, venitada kõik jalad ja käed laiali. Tundsin julgust kava sees ja vaatamata sellele, et hüppasin kolm-kaks, sain nii suured punktid ja sinu on minu jaoks väga oluline.”

Petrõkina tunnistas, et kuigi ootused ei olnud vigastuse tõttu liiga kõrged, siis pingeid jagus. “Pingeid oli väga palju, seda võin täpselt öelda. Tegime kolme nädalaga nii palju tööd,” lausus ta.

“Ma ei närveeri [selle üle], kuidas saan kava lõpuni sõita, lihtsalt kontrollisin oma keha ja liigutusi. Kui tunnen, et seisan hästi jalgadel, siis saan liigutusi lisada: näiteks naeratus või saan silmadega kohtunikele mängida.”

Sõidu ajal ta valu ei tundnud. “Kui adrenaliin on sees, siis tegelikult valu ei tunne,” ütles Petrõkina. “Valu on rohkem trenni ajal, aga muidugi kontrollisin jalga, sest ta ei hoia mind veel nii kõvasti kui peaks. Sain hakkama ja minu jaoks on see suur samm, et sain hakkama.”

Loe rohkem:  EM-il põrunud tippuisutaja lõpetas psühholoogiliste murede tõttu hooaja | Iluuisutamine

“Võin öelda, et olen proud of myself [uhke enda üle – ERR].”

Petrõkina kava tehniliste komponentide hinne oli parem kui kunagi varem. “Mul on kahju, et ei saanud sammudest neljandat taset,” sõnas ta siiski. “Sest minu arust tegin need nii hästi. Aga peab veel töötama ja veel liigutusi lisama.”

Petrõkina eesmärk vabakavaks võiks olla esikümnesse püsima jäämine. “Kui sõidan puhtalt, ilusalt, on kõik võimalik,” sõnas ta. “Aga ma ei taha rohkem kohtadele mõelda, pean tegema oma tööd nagu oskan. Ja et ei juhtuks midagi halba. Praegu puhkan, homme [ehk neljapäev] puhkepäev, üks trenn, vaatan meeste lühisõitu ja vaatame, mis tuleb reedel.”

Petrõkina on tõeline iluuisutamise talent, kes suudab oma graatsilise liikumisega publikut võluda. Tema oskus seista hästi jalgadel ning naeratada või silmadega mängida teeb tema etteastetest tõelise unikaalse kogemuse. Iluuisutamine nõuab suurt enesedistsipliini ja pühendumust ning Petrõkina on suurepärane eeskuju selle ala armastajatele. Tema kirg ja talent iluuisutamises on inspireeriv ning paneb ka teisi püüdlema oma unistuste poole. Eesti saab olla uhke sellise andeka sportlase üle nagu Petrõkina.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga