Goidina oli juunioride MM-il lühikavas viies, Kaljuvere pääses samuti edasi | Iluuisutamine

2286054h5cb7t24

Tere tulemast Eesti! Sel aastal näitasid meie noored iluuisutajad suurepärast taset juunioride MM-il. Goidina saavutas lühikavas viienda koha, samal ajal kui Kaljuvere kindlustas oma koha järgmises voorus. Iluuisutamine on Eestis üha populaarsemaks muutumas ning meie noored talendid tõestavad end rahvusvahelisel tasemel. Olge tunnistajaks sellele elegantsele ja võimsale spordialale ning avastage Eesti iluuisutamise võlu!

Eesti iluuisutajad osalevad sel nädalal Taiwanis toimuvatel iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlustel ning nii Elina Goidina kui Maria Eliise Kaljuvere teenisid kolmapäeval edasipääsu vabakavasse.

Detsembris Eesti meistriks tulnud 13-aastane Elina Goidina sai hakkama suurepärase lühikavaga, mille eest teenis 63,03 punkti ja viienda koha. Tehniliste elementide eest sai Goidina 36,87 punkti, komponentide eest sai ta 26,16 silma.

14-aastane Maria Eliise Kaljuvere teenis oma kava eest 55,62 punkti ning kvalifitseerus 17. vabakavasse. Tehnilised elemendid tõid talle 28,94 punkti, komponentide eest sai eestlanna 26,68 punkti.

Vabakavale läheb esikohalt vastu lõuna-korealanna Jia Shin, kes lõpetas avapäeva 73,48 punktiga. Esikolmikusse mahtusid veel jaapanlannad Mao Shimada (72,60 punkti) ning Ikura Kushida (66,61), Goidinast parema tulemuse teenis veel soomlanna Iida Karhunen (64,64).

Naisjuunioride vabakava toimub Eesti aja järgi reede ennelõunal, neljapäeval asuvad jääle ka meesjuuniorid Jegor Martšenko ning Arlet Levandi.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti iluuisutajad saavutasid juunioride maailmameistrivõistlustel häid tulemusi. Goidina oli lühikavas viies koht ning Kaljuvere suutis samuti edasi pääseda. Nende saavutused näitavad Eesti iluuisutajate taseme tõusu ja pühendumist oma spordialale. Jätkuvalt tuleb neil kõvasti treenida ja areneda, et jõuda veelgi kõrgemale tasemele rahvusvahelisel areenil. Eesti iluuisutamine on kindlasti silmapaistev ja lootustandev ala, mis pakub rõõmu ja põnevust nii sportlastele kui ka nende fännidele.

Loe rohkem:  Levandi teenis juunioride MM-il seitsmenda koha | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga