Peipsi põhjakaldale kavandatakse spaahotelli | Raadiouudised

2292393h2042t24

Tucked away on the northern shore of Lake Peipus, a luxurious spa hotel is set to grace the picturesque landscape of Estonia. Offering a tranquil retreat for those seeking relaxation and rejuvenation, this upcoming spa hotel promises to be a haven of indulgence and serenity. With stunning views of the lake and state-of-the-art wellness facilities, visitors can look forward to a truly unforgettable experience. Get ready to immerse yourself in ultimate comfort and luxury at the upcoming spa hotel on the shores of Lake Peipus.

Alutaguse vallavalitsus kehtestas Uusküla spaahotelli detailplaneeringu. Peipsi põhjarannikule kerkivat spaad peetakse üheks Ida-Virumaa olulisemaks turismiprojektiks.

Uusküla spaahotell peaks kerkima Peipsi järve kaldast umbes 200 meetri kaugusele, kohta, kus varem asus Sillamäe keemiatehase puhkebaas. Praeguseks on puhkebaasi peahoone lammutatud ja arendaja võib spaahotelli ehitusluba taotlema hakata. Vallavanema Tauno Võhmari sõnul on vald spaahotellist väga huvitatud, seepärast tehti kõik planeerimisprotseduurid võimalikult kiiresti. Umbes 11,7 hektari suuruse planeeringu piirkonda on kavandatud ka avalikuks kasutuseks mõeldud puhkeala.

“Valla jaoks on see spaa ülioluline, sest seal on 200 voodikohta ja see annab ligi 100 töökohta. Ja see maastikupilt, mis seal avaneb lammutatud endise puhkekeskuse asemel, kui see ära korrastada ja just sellisel kujul, nagu see arhitektuurikonkursi projekt on, ikkagi väärtustab seda piirkonda totaalselt, tõstab kinnisvara hinda ja toob ka uusi huvilisi meie valda,” ütles Võhmar.

Uusküla spaahotelli arendajaks on OÜ Adamas Invest, mida juhib kütusefirma Olerex üks omanikest Andres Linnas. Linnaselt kommentaari saada ei õnnestunud, kuid varem on meedias nimetatud investeeringu suurusjärguks 30-40 miljonit eurot ning seda, et turistile pakutakse tavalise spaapuhkuse kõrval ka seenelkäike, metsamatku ning jääpealset kalapüüki.

Loe rohkem:  Helme riigikogu juhatusse ei kandideeri | Raadiouudised

Ida-Viru turismikoordinaatori Kadri Jaloneni sõnul on Peipsi spaa üks maakonna olulisemaid turismiprojekte. “Sellega muutub täielikult piirkonna hooajalisus ja Peipsi äärde tekib aastaringne turism. See ongi üks suur probleem olnud, sest seal on seni vaid kaks kuud aktiivset turismiperioodi. Meil on ülihea meel, et sinna on planeeritud kõrgema tasemega kaasaegne spaahotell just Põhjamaa ja ka Baltikumi turistile,” ütles Jalonen.

Kadri Jaloneni sõnul taotleb arendaja Uusküla spaahotelli rajamiseks toetust õiglase ülemineku fondist. “Ida-Virumaa turismi on praegu kõige soodsam investeerida, sest tegu on ju toetatud valdkonnaga.”

Uusküla spaa arhitektuurikonkursi võitis Kuu arhitektide, Kino maastikuarhitektide ja Pinki sisearhitektide ühistiimi lahendus. Detailplaneering annab võimaluse ehitada kuni 8-korruselise peahoone.

Kokkuvõttes võib öelda, et Peipsi järve põhjakaldale kavandatud spaahotell on oluline samm piirkonna turismipotentsiaali kasvatamisel. Uus hotell pakub võimalust nautida järve ilu ja rahu ning meelitab ligi nii kohalikke elanikke kui ka turiste. See annab võimaluse luua uusi töökohti ja vedeliku majandust. Peipsi järve piirkond on juba ammu olnud populaarne sihtkoht ning spaahotelli rajamine võib veel rohkem tähelepanu tõmmata selle kauni looduskeskkonna ja rikkaliku kultuuripärandi poole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga