Kaks Eesti BMX-ratturit jõudsid Euroopa karikasarja etapil finaali | Jalgrattasport

1538719h4be7t24

Eesti tunneb uhkust, sest kaks meie enda BMX-ratturit on jõudnud Euroopa karikasarja etapil finaali. See saavutus on tõeline kroonijuveel Eesti jalgrattasportlaste karjääris ning toob meile kõigile rõõmu ja elevust. Nende noorte sportlaste kirg, pühendumus ja oskused on viinud nad suurepäraste tulemusteni ning tõestavad, et Eesti talendid on võimelised võistlema ja võitma rahvusvahelisel tasemel. Loodame, et nende saavutused innustavad ka teisi noori jalgrattasportlasi unistama suurtest võitudest ja panustama oma treeningutesse ning pingutustesse.

Nädalavahetusel peeti Prantsusmaal Sarriansi linnas esimesed BMX-krossi Euroopa karikasarja etapid. Eestlastest jõudsid finaali Paula Palmiste ja Sten Tristan Raid.

Laupäeval jäeti avaetapp tugeva tuule tõttu ära, kuid pühapäeval korraldati teine etapp täies mahus. G13 klassis võistelnud Palmiste jõudis finaali, kus jäi alla vaid hollandlannale Charlotte Doddemale, belglannale Esmee Vanderstraetenile ja sakslannale Maria Fuhrmannile, pälvides neljanda koha, vahendab ejl.ee.

B15 klassis võistlustules olnud Sten Tristan Raid sai finaalsõidus viienda koha. Parimad olid rootslane Jesper Wahlberg, inglane Jimmy Criddle, šveitslane David Ferreira ja hollandlane Jens Lauwers. Samas võistlusklassis sai Oliver-Siim Simenson 48., Luukas Lajal 59. ja Mattias Vapper 140. koha.

Meesjuunioride konkurentsis pälvis Oliver-Sten Saar 46. ja Mikk Metsaots 119. koha. Seejuures pälvis Saar nädal varem peetud Prantsusmaa karikavõistlustel (UCI C1) teise koha.

Teistest eestlastest sai Oliver Pauskar (B12) 12., Trevor Uiga (B14) 19., Frants Kirsipuu (B10) 28., Karl Pauskar (B11) 30. ja Konrad Kasemaa (B14) 38. koha.

BMX-krossi Euroopa karikasarja kolmas ja neljas etapp peetakse 30. märtsil ja 1. aprillil Belgias Zolderis.

Kaks Eesti BMX-ratturit on tõestanud oma oskusi ja tugevust Euroopa karikasarja etapil, jõudes finaali. Nende saavutus on suurepärane tunnustus Eesti jalgrattasportile ning näitab, et meie riigis on olemas suurepärased sportlased, kes suudavad konkureerida rahvusvahelisel tasemel. See annab lootust ja inspiratsiooni noortele ratturitele, et ka nemad võivad saavutada suuri asju rahvusvahelisel areenil. Jääme ootama veel suuremaid saavutusi ja rohkem pingutamist tulevikus!

Loe rohkem:  Pariis - Nice'i liidriks tõusis noor austraallane | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga