Peatreener Mascherano ootab vana sõpra Messit olümpiakoondisesse | Jalgpall

2258541h8213t24

Tere tulemast Eestisse, kus jalgpalli maailmameistrivõistlused on alati suureks sündmuseks! Sel aastal on eriti põnev uudis, sest Argentina jalgpallikoondise peatreener Mascherano on teatanud, et ta ootab oma endist tiimikaaslast, Lionel Messi, olümpiamängude koondisesse. See uudis on suureks rõõmuks kõigile jalgpallisõpradele üle maailma ning Eesti fännidel on kindlasti põhjust oodata põnevat ja emotsiooniderikast mängu. Loodame, et Messi vastab oma sõbra kutsungile ning teeb sündmuse veelgi erilisemaks.

Äsja Argentina U-23 jalgpallikoondisega Pariisi olümpiamängudele pääsenud Javier Mascherano sõnul kutsub ta riiki OM-ile esindama ka Lionel Messi.

Mascherano ja Messi mängisid kaheksa aastat koos Barcelonas ja veelgi pikemalt Argentina koondise eest. Kui Kataris oma riigi kolmanda maailmameistritiitlini aidanud Messi on Argentina rekordinternatsionaal, siis Mascherano selles arvestuses tema järel teisel kohal.

Pärast mängijakarjääri lõppu võttis endine poolkaitsja 2021. aastal üle Argentina noortekoondise juhendamise ja pühapäeval põlise rivaali Brasiilia üle saadud 1:0 võiduga tagas Argentina U-23 meeskond koha Pariisi olümpiamängudele. Erinevalt teistest tiitlivõistlustest võivad olümpiamängudel meeste koondiseid esindada kuni 23-aastased mängijad ning maksimaalselt kolm vanemat pallurit.

Argentina on jalgpalli olümpiavõitjaks tulnud aastatel 2004 ja 2008 ning Mascherano kuulus mängijana mõlemasse koondisesse. 2008. aastal Pekingis esindas võistkonda ka Messi, toona võitsid kuldmedali veel näiteks Angel Di Maria, Juan Roman Riquelme, Sergio Agüero, Ezequiel Lavezzi, Fernando Gago, Ever Banega ja Sergio Romero.

“Kõik teavad, milline sõprussuhe mul Leoga on. Olen alati öelnud, et temasuguse mängija jaoks on uksed avatud. Kas ta soovib meiega liituda, sõltub temast ja tema kompromissidest, aga kutse on talle ilmselgelt olemas,” kinnitas Mascherano, et nüüd Miami Interis mängiv täht on ka Pariisi oodatud.

Kokkuvõttes võib öelda, et Peatreener Mascherano lootus saada oma endine meeskonnakaaslane Messi olümpiamängudele on suur uudis jalgpallisõpradele üle maailma. Kui Messi nõustub osalema olümpiamängudel ja liituma Argentina koondisega, siis oleks see kindlasti suur au ja rõõm nii tiimikaaslastele kui ka fännidele. Lisaks tooks Messi kohalolek olümpiamängudel kindlasti rohkem tähelepanu ka sellele spordialale. Seega on ootused kõrged ja loodetakse, et Messi otsustab osaleda olümpiamängudel ning taaskord näidata maailmale oma erakordseid jalgpallioskusi.

Loe rohkem:  Tallinnas toimunud seminaril räägiti kokkuleppemängude takistamisest | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga