Pärnus selgusid kolmapäeval jääpurjetamise maailmameistrid | Purjetamine

2249154h917dt24

Tere tulemast Pärnusse, kus sel nädalal krooniti uued jääpurjetamise maailmameistrid! Kolmapäeval toimus põnev võistlus, mis tõi siia kokku parimad purjetajad üle maailma. Pärnu jääpurjetamise maailmameistrivõistlused olid täis põnevust ja adrenaliini ning on suureks auks kogu linnale, et meistrivõistlused toimusid just siin. Pärnu on tuntud oma kauni rannajoone ja suurepäraste purjetamisvõimaluste poolest ning tervitab kõiki purjetamise entusiaste avasüli.

Kolmapäeval Pärnus Valgerannas alanud jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel DN ja Ice-Optimist paadiklassides osales kokku 170 võistlejat 16 riigist.

Ilmaolud on sellel võistlusel esitanud sportlastele mitmeid väljakutseid, alustades sellest, et ööpäevaga koliti kogu võistlus Leedust Valgeranda. Esimesel võistluspäeval segas vali tuul, mis järgmisteks päevadeks sportlased end ootama jättis. Kolmapäevane võistluspäev kulges aga soodsates oludes, vahendab puri.ee.

DN arvestuses saavutas maailmameistrivõistluste esikoha Poolat esindav Michal Burczynski, kes võitis kuuest võistlussõidust kolm ja jättis hõbedale tulnud kaasmaalase Lukasz Zakrzewski pikalt selja taha. Kolmanda koha võitis jahtklubi Dago sportlane Joonas Kiisler.

Kokku võistles DN arvestuses 149 sportlast. Samas arvestuses saavutas neljanda koha Hardi Laurits, Rasmus Maalinn jäi kaheksandale kohale ja Mihkel Kosk lõpetas kümnendana.

Sama grupi naiste arvestuses võitis poolatar Laura Banachi. Teisena lõpetas Pärnu jahtklubi purjetaja Lisbeth Taggu ja tema järel kolmandaks tuli lätlanna Leila Helga Sara Tolstika.

DN Junior arvestuses oli parim rootslane Gustav Linden, teisel kohal oli Poola sportlane Cezary Sternicki ja kolmanda koha teenis Angus Aarna Ant.

Ice-Optimistidel eestlastele vastast ei olnud. Üheksateistkümnest sportlasest, kes selles grupis võistlesid, oli parim esikoha saavutanud Aron Poolmaa, teise koha sai Remo Maripuu ja kolmandaks jäi Trinette Välisson.

Kolmapäeval Pärnus toimunud jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel selgusid uued võitjad. Sündmus tõi kokku parimad jääpurjetajad üle maailma ning pakkus põnevust ja adrenaliini nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele. Eesti sai uhkust tunda oma sportlaste esinemise üle ning järgmiste maailmameistrivõistluste võõrustamine loob uusi võimalusi meie riigi jääpurjetamise kogukonnale. Üritus tõi kaasa palju positiivset meediat ja tõstis Eesti mainet spordisõbraliku ja võimeka riigina. Jääpurjetamise maailmameistrivõistlused olid suurepärane sündmus nii sportlastele kui ka Eesti spordifännidele.

Loe rohkem:  Saaremaal sai alguse tänavune jääpurjetamise karikasari | Purjetamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga