Pärnu tuli Zelli vastu kaotusseisust välja, VEF alistas Prometei | Korvpall

2191231h232ct24

Tere tulemast Eesti korvpalli põnevasse maailma! Pärnu meeskond näitas tõelist võitlusvaimu, tulles Zelli vastu kaotusseisust välja ja võttes olulise võidu. Samuti näitas VEF oma tugevust, alistades Prometei kindlalt. Korvpall on siin riigis oluline osa kultuurist ja spordisõpru ootavad põnevad mängud ja üllatused. Olge valmis tunnetama adrenaliini ning toetama oma lemmikmeeskondi nende tee tipu poole!

Korvpalli Eesti-Läti liigas teenisid laupäeval võidulisa Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas, tabelitippude heitluses oli Riia VEF üle Prometeist.

Pärnu oli Riia Zelli vastu kogu mängu tagaajaja rollis, jäi kolmandal veerandajal ka 12-punktilisse kaotusseisu ning pääses esimest korda juhtima 50 sekundit enne lõpusireeni, kui Isaiah Hart tabas järjest kahe- ja seejärel kolmepunktiviske. Kamaka Hepa tabas mõlemad vabavisked, aga pärast Gert Kullamäe minutilist mõttepausi saatis Troy Barnies läbi rõnga tabava kolmese, Zelli oma rünnakul ei skoorinud ja vabavisked tõid kodumeeskonnale viiepunktilise võidu.

Hart kogus 32 minutiga 22 punkti, seitse lauapalli ja kolm vaheltlõiget, Menno Dijkstra arvele jäi 13 punkti ja kaheksa lauapalli. Isiah Osborne oli Riia klubi resultatiivseim 21 punkti ja seitsme lauapalliga.

Rapla ei lubanud võõrsil mängides Läti Ülikooli kordagi juhtima, kuigi lubas kodumeeskonna kolmanda veerandaja lõpus kahe punkti kaugusele. Rapla vastas sellele aga koguni 20:0 vahespurdiga ja lõpetas mängu 72:54 võiduga. Martin Paasoja viskas võitjate kasuks 22 punkti, Malik Pope tegi kümne punkti ja kümne lauapalliga kaksikduubli.

Kolmanda Eesti klubina käis laupäeval väljakul Keila, kes pidi võõrsil tunnistama Ogre 89:65 paremust. Sealjuures kaotas Keila lauavõitluse 16:54. Eesti klubi kasuks viskasid Kristen Kasemets 17 ja Karlis Zunda 16 punkti.

Tabelis teisel ja kolmandal kohal olevate meeskondade vastasseisus alistas Riia VEF 83:76 Ukraina tipu Prometei, mis tähendab, et Kalev/Cramo jaoks on põhiturniiri võit sisuliselt käeulatuses.

16. Läti Ülikool 3-23

Korvpalli mängud Pärnu ja Zelli ning VEF ja Prometei vahel olid põnevad ja pingelised. Pärnu suutis võidule jõuda kaotusseisust välja tulles, näidates meeskonna võitlusvaimu ja visadust. Samuti näitas VEF oma tugevust, alistades Prometei kindlalt. Mõlemad mängud olid hea näide sellest, kuidas korvpall võib olla ettearvamatu ja põnev ala. Loodame, et meeskonnad jätkavad sama head mängu ka tulevikus ja pakuvad fännidele veel palju rõõmu ja elevust.