Pärnu jõkke ähvardas sattuda Paidest naftareostus | Eesti

2309322h2c76t28

Pärnu jõkke ähvardab sattuda tõsine naftareostus Paidest, tekitades suurt muret Eesti keskkonnakaitsjate ja kogukonna liikmete seas. See uudis seab ohtu jõe elurikkuse ja kohaliku ökosüsteemi ning nõuab kiiret ja tõhusat lahendust, et piirata kahjusid ja vältida pikaajalisi tagajärgi. Kohalikud ametiasutused peavad tegutsema kiiresti ja sihikindlalt, et peatada reostusallikas ja rakendada meetmeid jõe puhastamiseks ning elustiku kaitseks. See õnnetus paneb meid mõistma looduse habrast tasakaalu ning vajadust hoolitseda meie keskkonna eest.

Paide linna piiril Mündi silla juures Pärnu jõkke viivast sadeveekraavist avastati eile naftasaaduse reostus.

Keskkonnaameti järelevalveosakonna Järvamaa büroo juhataja Janely Berg ütles, et reostus võib olla pärit Paide endise lihakombinaadi territooriumilt. Aga täpsem uurimine selgitab täpsemad asjaolud.

“Silma järgi vaadates kraavis, kus see reostus on olnud, ja siin on ka kõdunenud taimestik, siis väga suur see reostus ei saa olla. Ilmselt on üsna ruttu jaole saadud sellele,” sõnas Berg.

“Sulgeme kraavi otsa jõe poolt, et takistada reostuse liikumist jõkke ja siis kaevame selle reostunud osa siit kraavist välja ja utiliseerime. Sulgeme selle trassiotsa kust reostus tuleb ja tegeleme juba siis konkreetse kinnistuga edasi,” rääkis Paide linnavalitsuse keskkonna peaspetsialist Tiina Kivila.

2309322h2c76t28

In conclusion, the potential threat of a oil spill in the Pärnu River near Paldiski is a serious concern for both the environment and local communities. It is essential that preventative measures are put in place to minimize the risk of such incidents occurring in the future. Environmental protection should be a top priority, and all necessary steps must be taken to ensure the safety and preservation of our natural resources. It is important for authorities to remain vigilant and proactive in addressing potential hazards to prevent any environmental disasters from occurring.

Loe rohkem:  Portugali kaubalaev on jätkuvalt Saaremaa juures madalikul kinni | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga