Pariisi olümpiamedalistid saavad kaasa tükikese Eiffeli tornist | Olümpialiikumine

2250294ha17at24

Tere tulemast Eestisse! Viimase uudise kohaselt saavad Pariisi olümpiamedalistid endale unikaalse auhinna – tükikese maailmakuulsast Eiffeli tornist. See on kindlasti vapustav auhind nendele sportlastele, kes on pühendunud oma spordialale ja võitnud olümpiamängudel. See sümboliseerib nende pühendumust ja saavutusi ning on kindlasti ka suurepärane viis austada Pariisi kui olümpiamängude võõrustajalinna. See on tähelepanuväärne hetk olümpialiikumises ja Eesti on õnnelik, et saab olla osa sellest ajaloolist sündmusest.

Neljapäeval esitleti Pariisi olümpiamängude medaleid, kuhu on paigutatud ka tükike Eiffeli torni.

“Pariisi ja Prantsusmaa kõige suurem sümbol on Eiffeli torn,” sõnas Pariisi olümpiamängude korralduskomitee loovjuht Thierry Reboul. “Sportlastel on võimalus tükike Pariisist endaga kaasa võtta.

Chaumet’ juveliiride disainitud medalite keskelt leiab 18-grammise kuusnurkse märgi, mis sümboliseerib Prantsusmaa kuju ja on valmistatud Eiffeli torni renoveerimistöödest üle jäänud vanametallist, mida on aastaid hoitud salajases laos.

Märgi tagant joonistuvad välja valguskiired, mis on inspireeritud Chaumet’ firma tiaarade kujundusest. Tagaküljelt leiab Vana-Kreeka võidujumalanna Nike’i, kelle kõrval on olümpiamängude sünnipaiga Akropolise ja Eiffeli torni.

Paraolümpiamängude medali tagaküljelt leiab vaata Eiffeli tornile altpoolt.

Kokkuvõttes on Pariisi olümpiamängude medalistidel suurepärane võimalus saada endale tükike ajaloolist Eiffeli torni. See on suurepärane žest ja tunnustus nende pingutuste eest ning jääb neile alatiseks meeldetuletuseks nende saavutustest. Lisaks on see ka võimalus tuua olümpiamängudele ja spordile üldiselt rohkem tähelepanu ning tõsta nende väärtust ja ajaloolist tähendust. See innustab noori sportlasi ja annab neile eeskuju, et iga jõupingutus võib tuua kaasa suuri tulemusi ja meeldejäävaid kogemusi.

Loe rohkem:  Noorte olümpiamängudel osalevad esimest korda ka Eesti lumelaudurid | Olümpialiikumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga