Pardiralli 16 000 võistlusparti lähevad pensionile | Elu

2310840hd91dt24

Tere tulemast Eesti suurimale traditsioonilisele pardivõistlusele – Pardirallile! Sel aastal on eriline põhjus tähistamiseks, sest 16 000 võistlusparti on otsustanud pensionile minna ja nautida teenitud puhkust. See värvikas ja lõbus üritus toob kokku kogukonna igas vanuses liikmeid, et jälgida, kuidas vikerkaarevärvilised pardid võistlevad jõel ning toetada heategevuslikku eesmärki. Pardiralli on alati olnud rõõmu ja elevust täis sündmus, mis toob meie rahvale kokku pühendunud kire ja rõõmsa meele.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu korraldatava Pardiralli 16 000 parti vahetatakse tänavu uute vastu välja. Oodatakse aga ideid, mida võiks vanade vannipartidega ette võtta.

“Nii nagu tippsportlased lõpetavad ühel hetkel oma karjääri, on ka nemad jõudnud sinna etappi, kus võistluskarjäär tuleb seljataha jätta,” sõnas Pardiralli vabatahtlik ja kommunikatsioonijuht Kaisa Gil. “Vesi tuleb sisse ja mõni on neist hakanud juba põhja vajuma, nii et see konkurents ei ole enam aus nende vahel, kui mõni on natuke rohkem vigastatud,” selgitas ta.

Vanad võistluspardid saadetakse seega pensionile. “Me ise oleme mõelnud, et nad võiks kuidagi ümber töödelda ja teha neist näiteks kunstiinstallatsiooni, näiteks mingi suure pardi, mis sümboliseeriks seda Pardirallit. Või siis mingit mööblit oleme mõelnud, pargipinke, aga need ongi olnud meie toredad mõtted, et me ei tea, kas neid tegelikult teha saab,” rääkis Gil. Ideid, mida partidega teha oodatakse aadressile [email protected]

Vähihaigete Laste Vanemate Liidu liiget Kelli Pakalit, kes kaotas vähile oma poja, aitab Pardiralli vaimselt väga palju. “Täna hommikul mul ei olnud just kõige parem päev, aga praeguseks on mul enesetunne oluliselt parem, sest see kõik toob mulle ikkagi rõõmu,” sõnas ta.

Pakali pojal diagnoositi luuvähk, kui poiss oli 15-aastane. “Ta võitles päris pikalt, kaks aastat kokku. Ta sai isegi terveks, oli aasta aega vähivaba, aga kahjuks tuli vähk ikka tagasi ja siis ta pidas kümme kuud vastu,” jagas Pakul.

Loe rohkem:  Janne Tomberg liikumisharjumuse tekitamisest: kõige alus on regulaarsus | Elu

Teiste perede aitamine aitab ka Pakulit ennast. “Ma saan mingit laadi hingerahu sellest, et ma saan sellega tegeleda ja aidata teisi peresid.”

Pardiralli aitab Gili sõnul sadu lapsi ja peresid. “Kui me räägime Pardirallist, siis me ei räägi ainult nendest lastest, kes võitlevad vähiga, vaid ka nendest perekondadest, keda haigus kõik kokku toob,” sõnas ta ja märkis, et stuudios olevad pardid kogusid ajavahemikus 2014–2022 kokku ligi kaks miljonit eurot. “Ühelt poolt see on ainult number, aga teiselt poolt see lootus, rõõm ja kokkuhoidmine, mida need pardid nendele peredele tõid, on hoopis midagi suuremat,” kinnitas Gil.

Pardiralli toimub tänavu 7. juunil. Partide müük algab Vähihaigete Laste Vanemate Liidu sünnipäeval 16. aprillil.

“Pardiralli 16 000 võistlusparti lähevad pensionile” on südantsoojendav uudis, mis toob rõõmu paljudele eestlastele. See traditsiooniline üritus on olnud oluline osa meie kultuurist ja igapäevaelust juba aastaid. Nüüd, kui võistluspartidel on aeg pensionile minna, tunneme kõik uhkust ja tänulikkust nende lojaalsuse eest. Oleme tänulikud kõigile, kes on toetanud Pardiralli ning aitavad muuta paljude laste unistused teoks. Loodame, et see traditsioon jätkub ka tulevikus ning toob meile veel palju rõõmu ja naeru.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga