Paavo Matsin avaldas uue romaani “Death Café” | Kirjandus

2251443hc64a

Tere tulemast, kirjandushuvilised! Eesti kirjandusmaastikul on taaskord laineharjal uus romaani ilmumisega. Paavo Matsin on avaldanud oma uue teose “Death Café”, mis lubab lugejaid kaasa haarata intrigeeriva loo keerulistest suhetest ja elu ainulisest ilust. Romaan pakub sügavat sissevaadet inimeste hingeellu ning keerulistesse emotsionaalsetesse konfliktidesse. Autori teravmeelne stiil ja haaravad karakterid lubavad lugejail sukelduda südantlõhestavatesse ja kaasakiskuvatesse lugudesse. Astuge sisse “Death Café” maailma ja avastage uusi põnevaid lugemiselamusi!

Kirjastus Lepp ja Nagel andis välja Paavo Matsini uue romaani “Death Café”, mille idee tuleneb autori sõnul tema lapsepõlvest, kus ta igatses lugeda raamatut, milles tegutseksid tegelased väga erinevatest lemmikraamatutest üheskoos.

2251443hc64a

“Death Cafe” tegelasteks on surnuist üles äratatud ja nüüdisaegsesse Euroopasse elama saadetud eesti kirjandusklassikud: Oskar Luts, A. H. Tammsaare, Betti Alver, Juhan Liiv ja Uku Masing. Episoodilistemates rollides astuvad üles ka Ernest Hemingway jt. Kuidas võiksid elada ja millest mõelda meie suured kirjanikud nüüdisajal? Mida ja kus nad sööksid? Milliseid tekste kirjutaksid? Keda nad armastaksid ja vihkaksid? Mida nad arvaksid Euroopat tabanud sõjast ja võimalikust eesti rahvast ees ootavast emigrantlusest?

Paavo Matsin on kirjanik ja kirjanduskriitik, hariduselt filoloog ja teoloog. Matsinilt on ilmunud seni viis romaani, mille puhul ta on kasutanud autorina pseudonüümi: Doktor Schwarz “Alkeemia 12 võtit” (2011), Pāvs Matsins “Sinine kaardivägi” (2013), Paša Matšinov “Gogoli disko” (2015) ja “Lenini valss” (2022) ning Friedrich Reinhold Kreutzmatsin”Must päike” (2017). Romaani “Gogoli disko” eest sai Matsin nii Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali proosapreemia kui ka Euroopa Liidu kirjandusauhinna. Tema romaan “Kongo tango” (2019) võitis esikoha Eesti Kirjanike Liidu 2019. aasta romaanivõistlusel. Tänaseks on Matsini teoseid tõlgitud juba rohkem kui 15 keelde.

Loe rohkem:  Keeleminutid. Johannes Gutslaffi hoogsad arvutused | Kirjandus

Uue romaani esitlused toimuvad Tartus, Tallinnas, Viljandis, Madriidis, Pariisis ja Plzeňis

Kokkuvõttes, Paavo Matsin uus romaan “Death Café” pakub lugejatele sügavat ja mõtlemapanevat kogemust. Raamat hõlmab mitmeid olulisi teemasid nagu elu ja surm, armastus ja kaotus ning inimkogemuse sügavam tähendus. Matsin suudab osavalt luua kaasakiskuva ja haarava lugu, mis viib lugejad erinevatesse emotsionaalsetesse reisidesse. Romaan on kindlasti väärt lugemist kõigile, kes hindavad kvaliteetset kirjandust ja sügavamõttelisi teemasid. Matsin näitab end taas tõelise kirjanikuna, kes suudab kujutlusvõime ja keeruka teemade käsitlemisega lugejaid kaasata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga