Otseülekanne kell 18: Kultuurkapital jagab välja aastapreemiad | Kultuuripoliitika

2235489hf230t24

Tere tulemast! Täna õhtul kell 18 toimub otsesaade, kus Eesti Kultuurkapital jagab välja aastapreemiad kultuuripoliitika valdkonnas. See on suurepärane võimalus tunnustada ja tänada neid, kes on teinud silmapaistvaid saavutusi Eesti kultuuri arendamisel. Aastapreemiad on oluline osa Eesti kultuurielust ning nende üleandmine toob kokku nii kultuuritegelasi kui ka kultuurihuvilisi üle kogu riigi. Ärge jätke vahele seda olulist sündmust, mis toob esile kultuuripoliitika olulisust ja mõju meie ühiskonnale.

Reedel kell 18 antakse Nobelessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad. Galat saab otseülekandes jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

Pidulikku preemiate üleandmist juhib Helena Lotman, gala lavastaja on Johan Elm, kunstnik Eugen Tamberg ning ülekande režissöör on Eva Katariina Taimre. Galal esinevad Anett ja Fredi. Pärast ERR-i kultuuriportaali otseülekannet jõuab auhinnagala algusega kell 20.00 ka ETV2 eetrisse.

Preemiasündmusele järgneva pühapäeval, 11. veebruari õhtul kell 17.30 ETV-s erisaade elutöö- ja peapreemia laureaatidest “Kultuurkapitali aastapreemiad 2023”. Saates kõnelevad tööst ja tõekspidamistest eelmisel aastal oma saavutuste ja loominguga silmapaistnud inimesed. Erisaate “Kultuurkapitali aastapreemiad 2023” režissöör on Erle Veber, toimetaja Ruth Alaküla ning operaator Manuel Mägi.

Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates 1995. aastast ning need on rahalised. Peapreemia suurus on 8000 eurot ja elutööpreemia 12 000 eurot. Preemiagalal annavad üle oma aastapreemiad ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitalid ning nende preemiate suurus on kuni 6000 eurot.

Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast kuldse preemiakera, millele autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud Jonnakas.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad anti üle rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril.

Loe rohkem:  Pildid: selgusid 2023. aasta kultuurisõbrad | Kultuuripoliitika

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate laureaadid selgusid 8. detsembril.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad jagati välja spordivaldkonna ühisel galaüritusel “Spordiaasta tähed”.

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse üle emakeelepäeval, 14. märtsil.

Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle 27. märtsil, teatripäeva tähistaval üritusel.

Kokkuvõttes oli otseülekanne kell 18: Kultuurkapitali aastapreemiate jagamine väga oluline sündmus Eesti kultuurimaastikul. Need preemiad tunnustavad ja toetavad olulisi kultuuritegelasi nende loomeprotsessis ning aitavad kaasa Eesti kultuuri arengule. Kultuurkapitali töö on oluline osa Eesti kultuuripoliitikast, mis keskendub kultuuri väärtustamisele ja edendamisele. Tunnustuse saajad on andnud olulise panuse Eesti kultuuri mitmekesisusele ning nende preemiate jagamine on oluline samm kultuurielus. Jätkugem toetamast ja tunnustamast meie kultuuritegelasi nende olulises töös!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga