Otse reedel kell 12.30: Võrklaev ja Küüsvek NIB-i plaanidest | Majandus

2317860h1448t24

Tere tulemast! Võrklaev ja Küüsvek on kaks juhtivat ettevõtet Eestis, kellel on ambitsioonikad plaanid edasiseks arenguks. Reedel kell 12.30 tuleb otseülekanne nende NIB-i plaanidest, mis mõjutavad kohalikku majandust ja kaugemale. Mis on nende visioonid ja kuidas see mõjutab meie igapäevaelu? Liitu meiega ja saa esimesena teada, mida tulevik toob!

Reedel koguneb osaliselt Eest riigile kuuluva Põhjamaade Investeerimispanga (NIB) aktsionäride nõukogu aastakoosolek ning pärast seda annab nõukogu esimees, rahandusminister Mart Võrklaev koos teiste panga esindajatega ülevaate otsustest. Kell 12.30 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Pressikonverents on inglise keeles ilma tõlketa.

NIB aktsionäride nõukogus (Board of Governors), mis on panga kõrgeim juhtorgan, on esindatud panga kaheksa liikmesriiki Põhja- ja Baltimaadest. NIB aktsionäride nõukogu liikmed arutavad, kuidas pank saab kõige paremini panustada praeguses olukorras, kus Põhja- ja Baltimaadest omanike regionaalne koostöö on hoogu saamas. Nõukogu otsustab ka NIB 2023. aasta tulemuste põhjal dividendide maksmise aktsionäridest riikidele.

Peale NIB aktsionäride nõukogu koosolekut toimuv pressikonverents keskendub NIB mõjule ning Põhja- ja Baltimaade piirkonnale pakutavale lisaväärtusele praegustes oludes.

Sõna saavad NIB aktsionäride nõukogu esimees, Eesti rahandusminister Mart Võrklaev, NIB aktsionäride nõukogu liige, Islandi rahandus- ja majandusminister Thórdís Kolbrún Reykfjörd Gylfadóttir ning NIB president ja tegevjuht André Küüsvek.

2317860h1448t24

NIB on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikud on Eesti, Island, Läti, Leedu, Norra, Rootsi, Soome ja Taani. Pank annab laene nii oma liikmesriikides kui ka nendest väljaspool. 

NIB rahastab projekte, mis tõstavad tootlikkust ning parandavad Põhja- ja Baltimaade keskkonda. Panga tegevuse üheks lisaeesmärgiks on ka liikmesmaade majanduste omavaheline lõimumine.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Võrklaeva ja Küüsveki plaanid on ambitsioonikad ning nad on valmis astuma julgeid samme majanduse arengu suunas. Nende koostöö NIB-iga lubab suurendada investeeringuid ning luua uusi töökohti. Kuigi väljakutsed võivad olla suured, on usk nende projektide edukuses tugev. Oluline on jälgida nende edasiseid samme ja näha, kuidas nende plaanid mõjutavad Eesti majandust tervikuna.

Loe rohkem:  Valitsusliit eelistab esialgu maksumuudatuste asemel otsida kärpekohti | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga