Otse kell 18: kolme minuti loengute finaal | Teadus 3 minutiga

2105807h57b7t24

Tere tulemast kõigile, täna õhtul kell 18 toimub oodatud sündmus: kolme minuti loengute finaal “Teadus 3 minutiga”. See on põnev võistlus, kus teadlased ja teadusentusiastid jagavad oma teadmisi ja kirge teaduse vastu vaid kolme minuti jooksul. Kas nad suudavad põnevalt ja veenvalt esitleda oma uurimistööd või ideid? Tulemusi hindab auväärne žürii ning publikul on võimalus olla tunnistajaks sellele lummavale teaduslikule etteastmele. Ärge jätke vahele seda ainulaadset võimalust avastada uusi teadmisi ja innustuda teadusest!

Reedel kell 18 toimub Eesti teaduste akadeemia korraldatava konkursi “Teadus 3 minutiga” finaal-gala, kus 16 noorteadlasest finalisti seast valitakse viis parimat. Ülekannet ürituselt saab jälgida ka Novaatori vahendusel.

Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult, arusaadavalt ja põnevalt vaid kolme minuti jooksul. Loengute üks algataja ja eestvedaja, Eesti teaduste akadeemia president Tarmo Soomere on kolme minuti loengute formaati võrrelnud europarlamendi 90 sekundi pikkuste kõnedega.

Selle aja jooksul peab rääkija oma sõnumi täielikult edastama, tehes seda meeldejäävalt, kolleege kõnetavalt ja sisuliselt täpselt. “Oskus seletada oma teadmised ja oskused lahti kompaktselt ja ühiskonda kõnetavalt, minetamata samas teaduslikku rangust, on väärtus omaette,” sõnab Tarmo Soomere.

Finaalis osalevad doktorandid ja noorteadlased esindavad Tallinna Ülikooli, Eesti Keele Instituuti, Eesti Kunstiakadeemiat, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat.

Sel aastal kuuluvad konkursi žüriisse: teaduste akadeemia president Tarmo Soomere, riigikogu liige Kadri Tali, lavastaja ja näitleja Karl Laumets, ajakirjanikud Anu Välba ja Urmas Jaagant, koolijuht Pille Kaisel, ettevõtja Hannes Tamjärv ning Eesti Energia juht Andrus Durejko.

Õhtut juhib teleajakirjanik Margus Saar.

Konkursi ja sellele eelnevate koolituste peamine eesmärk on pakkuda noortele teadlastele praktilist kogemust avalikkuse ees esinemiseks ja oma teadustöö tutvustamiseks. Samuti aitavad kolme minuti loengud edendada eestikeelset teaduskommunikatsiooni.

Loe rohkem:  Looduslik toidulisand võib aidata Alzheimeri tõve ennetada | Teadus 3 minutiga

In conclusion, the “Otse kell 18: kolme minuti loengute finaal” event was a captivating display of scientific knowledge and communication skills. The finalists did an exceptional job of condensing complex scientific topics into concise and engaging three-minute presentations. It was a thought-provoking and educational experience for all those in attendance. The event highlighted the importance of effective science communication and the incredible research being conducted in Estonia. Overall, it was an inspiring showcase of the talent and passion within the scientific community. We look forward to the next installment of “Teadus 3 minutiga” and the opportunity to continue learning from these brilliant minds.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga