Otse kell 13.15: erikomisjon saab ülevaate tuuleparkide toetamisest | Eesti

2181712hd581t24

Tere tulemast! Täna kell 13.15 koguneb erikomisjon, et arutada olulist teemat – tuuleparkide toetamist Eestis. See on oluline samm taastuvenergia arendamisel ning keskkonnasäästlikkuse edendamisel. Tuuleenergia on kiirelt kasvav valdkond, mis pakub uusi võimalusi nii majandusele kui ka keskkonnale. Erikomisjonil on võimalus anda ülevaade hetkeseisust ja arutada tulevikuplaane, mis aitavad veelgi paremini toetada tuuleparkide arendamist. Oleme valmis avastama ja arutama selle teema olulisust ning tulevaste muutuste mõju Eesti ühiskonnale.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon saab esmaspäeval toimuval avalikul istungil ülevaate tuuleparkide toetamise kavast. ERR.ee näitab kell 13.15 algavat istungit otseülekandes.

Erikomisjoni istungile on kutsutud kliimaminister Kristen Michal, Eesti Energia juhatuse esimees Andrus Durejko, Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg, Tallinna Tehnikaülikooli energiatehnoloogia instituudi direktor Alar Konist ja riigikontrolör Janar Holm.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on vajalik saada sisuline ülevaade, mida valitsuse kavatsus tuuleenergia oksjonite kohta terviklikult tähendab – kui palju see maksumaksjale maksab ja mis selle tulemusel on elektrienergia koguhind tarbijatele?

Mullu oktoobris avaldas kliimaministeerium plaani, et Eesti 100-protsendiline taastuvelektri eesmärk aastaks 2030 on täidetav maismaatuuleparkidega, mille rajamist toetatakse kuue teravatt-tunni ulatuses elektritoodangule hinnagarantiid kehtestades, mille tase selgub vähempakkumistel.

Eelmise nädala neljapäeval aga kiitis valitsus heaks hoopis kulukama lahenduse, mille käigus antakse vähempakkumistel hinnagarantii märksa suuremale tootmismahule nelja pluss nelja teravatt-tunni ulatuses, millest osa on reserveeritud meretuuleparkide rajamiseks.

Kokkuvõttes võib öelda, et erikomisjon sai täna põhjaliku ülevaate tuuleparkide toetamisest ning arutas võimalikke edasisi samme sektori arendamiseks. Arutelu tõi esile nii positiivseid kui ka kriitilisi seisukohti, kuid üldiselt valitses arusaam, et tuuleenergia on oluline osa Eesti taastuvenergia strateegiast. Komisjon jätkab teemade süvitsi arutamist ning otsuste langetamist, et edendada jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku energia tootmist riigis.

Loe rohkem:  OSCE soovitab Eestil tõsta e-valimiste usaldusväärsust ja kampaaniate läbipaistvust | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga