Esmaspäevast jätkuvad Tallinna kesklinnas Vanasadama trammitee ehitustööd | Eesti

2280486hbb8dt24

Tere tulemast Tallinna kesklinna, kus jätkuvad põnevad arengud trammitee ehituses Vanasadama piirkonnas. Esmaspäevast alates on kohalikud ja külastajad oodatud jälgima, kuidas muutub linna süda ja muutub transpordisüsteem veelgi mugavamaks ning efektiivsemaks. Tallinn on kiirelt arenev linn, kus jätkuvad investeeringud infrastruktuuri, mis lubavad ligi kaasaegsele ja jätkusuutlikule linnale. Tulge ja avastage ise, kuidas Tallinna kesklinn muutub paremaks!

Tallinna kesklinnas jätkuvad esmaspäevast Vanasadama trammitee ehitustööd, mis toovad kaasa liikluskorralduse muudatusi linnahalli ristmiku ja Ahtri tänava ümbruses.

Kriitilistel ristmikel korraldavad liiklust reguleerijad. Mitmed bussiliinid on esmaspäevast suunatud ümbersõidule, trammiliinid nr 1, 2 ja 5 sõidavad tavapäraselt kuni 3. mai õhtuni.

Vanasadama trammitee ehitustööd algavad täna Mere puiesteel Suur-Rannavärava ja Sadama tänava vahelisel lõigul ning Ahtri ja Hobujaama tänava ristmikul, millega kaasnevad ajutised ümberkorraldused kesklinna liikluses. Ehitustööde algusega seoses suletakse liiklus Mere puiesteel kesklinna sõidusuunal Suur-Rannavärava tänavast kuni Ahtri tänavani ning Ahtri tänav Reidi tee ja Pirita sõidusuunal.

Rannamäe teelt ja Põhja puiesteelt Pirita suunas kulgev liiklus viiakse kokku Põhja puiesteele ja Mere pst Põhja-Tallinna sõidusuunale ning Ahtri tänava kesklinna sõidusuunale (põhjapoolsele harule), muutes nimetatud tänavalõigud kahesuunalisteks.

Mere puiesteel planeeritakse liikluse osalist avamist juulis ning täielikku avamist septembriks. Mere puiestee osalise avamise järgselt toimub liikluse sulgemine Rannamäe teel. Ahtri tänaval planeeritakse tavapärase liikluskorralduse taastamist juuni esimeses pooles.

Teistes Vanasadama trammiliini ehituspiirkondades säilib kevadel olemasolev ajutine liikluskorraldus, milles saab suvisel perioodil olema lokaalseid muudatusi ja tänavalõikude avanemisi vastavalt tööde progressile.

Seoses ehitustöödega suunatakse alates 4. märtsi tööpäeva algusest kuni 7. juuni tööpäeva lõpuni ümbersõidule bussiliinid nr 2, 3, 8, 20, 20A, 21, 21B, 34, 38, 41, 41B, 66, 73, 91, 92, 93 ja 96.

Loe rohkem:  Bonnieri preemia läks jagamisele ERR-i ja Delfi ajakirjanike vahel | Eesti

Trammiliinid nr 1, 2 ja 5 sõidavad tavapäraselt kuni 3. mai õhtuni. Peale trammide tagasipöörderingi rajamist Skoone bastioni staadioni alale jääb Kopli suunda alates 6. maist teenindama ajutine trammiliin nr 1 Kopli–Linnahall. Kadriorgu sel perioodil tramm nr 1 ei sõida. Tavapärane trammiliiklus Kopli suunal taastub augustis.

Tagasipöörderingi ehitustööde ajal ajavahemikul 3. mai kella 20.00 kuni 5. mai päeva lõpuni on kogu Kopli suunaline trammiliiklus katkestatud. Trammiliin nr 1 suletakse 3. maist alates kella 20.00 kuni 5. mai päeva lõpuni, trammiliinid nr 2 ja 5 suletakse 3. mail alates kell 20.00 kuni 18. augustini.

Kokkuvõttes, Tallinna kesklinnas Vanasadama trammitee ehitustööd jätkuvad esmaspäevast alates, mis tähendab, et liikluspiirangud ja muud takistused võivad jätkuda lähikonna elanikele ja töötajatele. Siiski on oluline meeles pidada, et need tööd on vajalikud linnakeskkonna arenguks ja parandavad tulevikus ühistranspordivõimalusi. Seetõttu peaksime jääma kannatlikuks ja toetama neid ehitustöid, et saaksime tulevikus nautida paremat ja tõhusamat transporti Tallinna kesklinnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga