Oru kultuurisaali töötaja pidi etteütlust üksinda kirjutama | Vikerraadio

2310525h6afat72

Oru kultuurisaali töötaja seisab üksi ees ootava väljakutse ees – etteütluse kirjutamine. Täis pinget ja adrenaliini, peab ta astuma üles sellel ainulaadsel proovikivil Vikerraadio ja kogu Eesti kuulajate ees. Kuidas ta suudab kõigile tõestada oma keeleoskust ja kirjutamisoskust? Kas ta suudab säilitada rahu ja keskendumise, et tuua esile oma parimad võimed? See lugu pakub põnevat sissevaadet ühe inimese julgesse võitlusesse keelekunsti nimel.

2310525h6afat72

Viivika Orula Autor/allikas: ERR

Läänemaal Linnamäe asuva Oru kultuurisaali töötaja Viivika Orula kutsus kohalikke ühisele e-etteütluse kirjutamisele, kuid paraku ei tulnud kohale kedagi peale ajakirjanike. Prouat see aga ei heidutanud ning ta kirjutas etteütlust suures saalis tühjade laudade ja kõlari keskel üksinda.

Rida osalejaid jäi kõrvale samale ajale langenud töökohustuste tõttu.

“See ei ole läbikukkumine, vaid algus,” on Orula kindel ja lubas ka järgmise aasta emakeelepäeval rahvast ühisele kirjutamisele kutsuda, aga tal on ka üks sõnum: “Et koosolekute korraldajad oskaksid arvestada, et emakeelepäeval ei pandaks e-etteütluse ajaks koosolekuid!”

E-etteütluse korraldajatel läks süda härdaks ning Viivikale otsustati lohutus- ja ergutusauhind saata.

Samal ajal valitses aga Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis tohutu e-etteütluse melu, sest kaasa lõi kogu kool, lausa 468 inimest.

Õpilaste sõnul oli tänavune tekst üsna lihtne, juba 2011. aastast etteütlust kaasa teinud õpetaja Katriin Valdre naeris aga, et suurest elevusest lipsab tal alati mõni viga sisse.
“Aga siin ei ole küsimus selles, kas peab tegema veatult, pigem on rõõm eesti keelest – sellest, et meil on oma keel, et me saame eesti keeles õppida ja et meil on selline tore traditsioon,” rääkis ta.

Galeriid Poska koolist saab näha siit (pildistas Airika Harrik).

Veel uudiseid

Kokkuvõttes võib öelda, et Oru kultuurisaali töötaja üksinda etteütluse kirjutamine oli huvitav ja hariv kogemus. See näitab töötaja pühendumust ja oskusi ning tõestab, et keeleoskus on oluline igas ametis. Etteütluse kirjutamine on hea viis keeleoskuse arendamiseks ning see võib olla kasulik kõigile, kes soovivad oma õigekirja ja grammatika oskusi parandada. Üritus näitas ka kogukonna kooskõla ja toetust keeleõppele ning rõhutas eesti keele olulisust ja väärtust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga