Õpilasfirmade laadal Tallinnas osales üle 300 mini- ja õpilasfirma | Eesti

2255019hdc8bt24

Tallinnas toimunud õpilasfirmade laat tõi kokku üle 300 mini- ja õpilasfirma üle Eesti, kes demonstreerisid oma loodud tooteid ja teenuseid. See oli suurepärane võimalus noortele ettevõtjatele tutvustada oma ettevõtmisi ning saada väärtuslikku kogemust müügi ja turunduse valdkonnas. Laadal osalemine andis noortele võimaluse suhelda teiste õpilasfirmadega, luua uusi kontakti ning saada inspiratsiooni teiste noorte ettevõtjate loodud ideedest. See üritus tõi esile Eesti noorte ettevõtlikkuse ja innovatsiooni ning näitas, et tulevik tundub paljulubav ettevõtluse valdkonnas.

Laupäeval ja pühapäeval oli Tallinnas õpilasfirmade laat, kus osales üle 300 mini- ja õpilasfirma. Nii palju osalejaid pole varem toimunud õpilasfirmade laatadel olnud.

Korraldajate sõnul üllatavad õpilasfirmad igal aastal oma ideedega. Seekord pakuti omaloomingut mullivannist kuni biolagunevate istutuspottideni. Nõo reaalgümnaasiumi õpilasfirma pakkus aga näiteks kokkupandavat taskulampi.

“Kuna see ei ole tavaline vihikust või õpikust lugemine, siis see on huvitav ja sa saad ise kätega midagi teha,” ütles Nõo Reaalgümnaasiumi õpilane Marko.

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist oli kohal mitu õpilasfirmat. Üks neist tutvustas tsitaatidega miniklaase.

“Me lasime oma jälgijatel sotsiaalmeedias tsitaadid ise pakkuda, mis neile meeldiks ja siis me lasime neil hääletada. Ja lõpuks me lasime need välja printida,” ütles Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi õpilane Katariina.

Teine sama kooli firma nimega Aju pakkus suhteid soojendavat kaardimängu.

“Ma võtan siit kaardi. Mida on elu sulle hiljuti õpetanud- Väga hea küsimus! Mida on elu sulle hiljuti õpetanud Mariliis? Mulle on elu õpetanud, et tuleb õppida ja siis tuleb helgem tulevik,” ütles Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi õpilane Tair.

Müügil oli näiteks ka 90-ndatel aastatel populaarne suhkruvatt ning idee hakata uuesti suhkruvatti tegema said Tallinna Lilleküla gümnaasiumi õpilased oma vanematelt.

Loe rohkem:  Karis kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised | Eesti

Seekord kestis õpilasfirmade laat kaks päeva ning firmasid jagus kahte kaubanduskeskusesse.

“Järjest rohkem noored tegelikult tunnevad huvi ja see on ka väga hea, et neil selline ettevõtlik ellusuhtumine on ja nad tahavad ise midagi ära teha,” rääkis Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor.

Kokku on tegutseb Eesti 120 koolis üle 500 õpilasfirma.

Kokkuvõttes oli õpilasfirmade laat Tallinnas suur edulugu, kus osales üle 300 mini- ja õpilasfirma, pakkudes mitmekesist valikut tooteid ja teenuseid. Laada külastajad said nautida ainulaadset võimalust osta kohalikult noortelt ettevõtjatelt ning toetada nende loovust ja ettevõtlikkust. Üritus tõi esile noorte ettevõtluspotentsiaali ning edendab ettevõtlus- ja finantsoskusi juba varases eas. Õpilasfirmade laat on oluline platvorm, mis julgustab noori arendama oma äriideid ning õppima läbi praktilise kogemuse. See üritus on kindlasti tänuväärne panus Eesti tuleviku ettevõtlusmaastikule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga