Omniva jäi mullu 1,3 miljoniga kahjumisse | Majandus

2230743hae35t24

Estonia’s leading postal and logistics company, Omniva, faced a setback last year as it reported a loss of 1.3 million euros. The downturn in the economy has affected businesses across various sectors, and Omniva is no exception. Despite this financial challenge, Omniva remains a resilient and innovative company, continuing to adapt to the changing landscape of the business world. With a strong commitment to providing top-notch services to its customers, Omniva is determined to overcome this obstacle and emerge even stronger in the face of adversity.

Omniva kontserni müügitulu oli 2023. aastal kokku 131,7 miljonit eurot ehk aasta varasemast seitsme protsendi võrra suurem. Kontserni puhaskasum enne tulumaksu oli positiivne, kuid aasta jooksul enam kui kuue miljoni euro ulatuses makstud dividendidega kaasnenud tulumaksukulu tõttu kujunes puhaskahjumiks 1,3 miljonit eurot.

Müügitulust 79,1 miljonit eurot ehk 60 protsenti moodustasid pakiteenuste tulud, 28,1 miljonit eurot ehk 21 protsenti postiteenuste tulud (sh 12,6 miljonit eurot ehk alla 10 protsendi universaalse postiteenuse tulud) ja 21,2 miljonit eurot ehk 16 protsendi rahvusvahelise transiidi tulud.

Eesti klientide osakaal müügituludest oli 41 protsenti.

Peamised kulud on seotud traditsiooniliste postiäri teenuste osutamisega, nentis ettevõte. Olulise negatiivse mõjuga ärikasumile olid nii traditsiooniliste kirjateenuste kui ka perioodika kojukande kulud. “Selleks, et traditsioonilise postiäri kahjumit katta, teeb Omniva jätkuvalt pingutusi, et võimaluste piires laiendada kasumlikku pakiteenuste äri, mida osutame kogu Baltikumis, ning rahvusvahelist transiidiäri,” seisab Omniva teates.

Omniva juhatuse esimees Mart Mägi tõdes, et neljanda kvartali müügitulemuses jäid pühadeperioodi tulud oodatule alla. “E-kaubanduses sooritatud ostud jagunesid eelmise aastaga võrreldes ühtlasemalt ja jõulueelne hüpe mahtudes jäi eelmise aastaga võrreldes väiksemaks.”

Loe rohkem:  Inflatsiooniga tõusid mullu ka kindlustuse hinnad | Majandus

Omniva avas Eestis neljandas kvartalis seitse renoveeritud postkontorit. Kõigis Balti riikides paigaldati kokku 80 uut pakiautomaati.

Omniva (AS Eesti Post) on Eesti riigile kuuluv äriühing, mille põhitegevusala on logistika- (paki- ja postiteenuste) ning digi- ja rahvusvahelise transiiditeenuste osutamine.

Kuigi Omniva jäi mullu 1,3 miljoniga kahjumisse, on oluline märkida, et ettevõte tegutses keerulistel aegadel ning suutis siiski säilitada oma teenuste kvaliteedi ja klientide rahulolu. On oluline mõista, et majanduslikud kahjumid on lahutamatu osa ettevõtlusest ning Omniva võtab vastutuse oma tegevuse eest ning teeb kõik endast oleneva, et paremini majanduslikult jõuda. Usun, et ettevõte suudab leida lahendusi ja kasvatada oma tulusid tulevikus, et tagada jätkusuutlik majanduslik edu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga