OM-pileti lunastanud Differt mõtleb naiskonnale: võimalus on meil olemas | Vehklemine

2303520hac06t24

Esimene kord võistlustele sammu seades tundis EMVi vehkleja Sten Priinits, et nüüd on võimalus seda teha.OM-pileti lunastanud Differt mõtleb naiskonnale: võimalus on meil olemas | Vehklemine. See on Eesti vehkleja Sten Priinits, kes on omale vähem kui kolme aastaga rajanud karjääri nii päikeseojast kui etendusjõust ja pälvinud ka vehklemise EM-hõbeda (2015) pidulike meeste eestseisusel.

Esimese Eesti vehklejana Pariisi olümpiapileti lunastanud Nelli Differt on nüüd suunanud fookuse järgmise nädala lõpus toimuvale Nanjingi MK-etapile, kus Eesti naiskonnal on viimane võimalus pääseda tiitlit kaitsma.

33-aastane Differt on karjääri parimasse hoogu jõudnud just viimastel aastatel, kui saavutas tunamullu MM-il individuaalvõistluses viienda koha ja võitis eelmisel aastal EM-pronksi. Pariisis teeb ta olümpiadebüüdi.

“Eks iga sportlase jaoks on olümpiamängud unistuseks ja need on olnud ka minu unistuseks. Mulle meeldib ikka meenutada, kui läksin aastal 2000 vehklema ja sama aasta suvel tuli Erki Nool olümpiavõitjaks. Elasin talle tohutult kaasa ja nüüd on minul võimalus OM-ile minna,” rääkis Differt ERR-ile. “Loomulikult see on tähtis ja oluline, aga samas ma ei ole nendel emotsioonidel lasknud veel endale võib-olla kohale jõuda, sest meil on veel võistkonnavõistlus ees.”

Et Eesti epeenaiskonnal õnnestuks Pariisis Tokyo olümpiakulda kaitsta, tuleb järgmisel pühapäeval Hiinas Nanjingis toimuv MK-etapp võita ning samal ajal loota, et Ukraina ei jõuaks poolfinaali. Naiskond peab neljapäevast laupäevani Tallinnas ühise laagri, mis on tähtsale etapile mõeldes viimaseks ettevalmistuseks. “Võimalus on olemas. Nagu Vancouveris näitasime, oleme suutelised etappi võitma – miks me ei peaks olema suutelised seda tegema ka Hiinas,” sõnas Differt.

“Teadsin, et mul ei ole Tokyosse võimalik minna. Koroona tuli peale, lisaks käisin 2020. aasta oktoobris põlvega operatsioonil ja mulle öeldi, et nagunii pole võimalust. Lasin igasugused mõtted enda jaoks vabaks. Operatsioonil käik muutis seda, et teadsin, kui saan hakata uuesti vehklema, on see minu jaoks kingitus ja olen selle võimaluse ära kasutanud,” tõdes mullune EM-pronks.

Loe rohkem:  Lehis: ma ei tee sporti sellepärast, et kuhugi kuuluda | Vehklemine

Differti kogemus OM-pileti lunastamisel on innustav ja kinnitab, et võimalused on alati olemas nendele, kes nende eest pingutavad. Tema panus naiskonda on oluline ja näitab, et üksteise toetamine ja usaldamine võib viia suurepäraste tulemusteni. Vehklemine on spordiala, mis nõuab nii füüsilist kui vaimset tugevust ning koostööd meeskonnakaaslastega. Differti lugu on inspireeriv ja julgustab ka teisi järgima oma unistusi ning uskuma endasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga