Okapi galeriis näeb klaasi eriala tudengite ühisnäitust “Hüva nõu” | Kunst

2248155h326at24

Tere tulemast Okapi galeriisse, kus hetkel on avatud klaasi eriala tudengite ühisnäitus “Hüva nõu”. See ainulaadne kunstinäitus pakub külastajatele võimalust sukelduda noorte andekate kunstnike maailma ning avastada nende loomingulisi visioone ja tehnoloogilist osavust. Näitus tutvustab mitmekülgseid klaastööde meistriteoseid, mis on loodud põnevatel teemadel ning eksponeerituna erinevates tehnikates. Olgu teie huvi klaasi kunsti vastu suur või väike, see näitus pakub midagi kõigile kunstihuvilistele. Tulge ja avastage kaasaegse klaasikunsti võluv maailm!

Okapi Galeriis näeb 7. veebruarist Eesti Kunstiakadeemia klaasi eriala tudengite ühisväljapanekut “Hüva nõu”.

Näitusel on seitsme tudengi disainitud klaasesemete seeriad, nende kavandid ning kavandite põhjal valminud prototüübid. Tudengid on disaininud nii klassikaliselt ilusaid pokaale, küünlaaluseid kui ka näiteks suure skulptuurse tuhatoosi. Erko Lille disainiprojekt “Kopsikud” on sündinud ideest, et tuhatoos pole juhuslik asi, vaid kunstiliselt disainitud objekt, mida on ilus vaadata ja mis rikastab ruumi. Skulptuurne tuhatoos on samal ajal kasutatav ka vaasina näiteks kuivatatud lilledele.

“Disainiprojekti raames pidid klaasiosakonna tudengid disainima seeria anumaid. Piiritletud oli see, et see peaks olema anum, aga milline otstarve sellel on, see lähtub igast tudengist. Mõned on skulpturaalsemad tööd, teised praktilised disainseeria tööd. Ühest objektist valmib ka prototüüp. On klassikalisemaid ja on ka väga ekspressiivseid lähenemisi, iga looja on ikka oma nägu,” ütles tudengite juhendaja Andra Jõgis.

Klaasi eriala tudengite ühisnäitus “Hüva nõu” Okapi galeriis pakub muljetavaldavat kunstielamust. Näitusel esitletud klaastööd on mitmekülgsed ja originaalsed, peegeldades tudengite loomingulisust ja oskusi. Lisaks on näitusel kaasaegsed kunstiteosed, mis avavad uusi perspektiive ja väljendusvorme. Okapi galerii on suurepärane platvorm noorte kunstnike loomingu tutvustamiseks ning näituse külastamine pakub külastajatele ainulaadset võimalust avastada klaasi eriala tudengite talente. “Hüva nõu” näitus tõestab, et Eesti kunstimaastikul on palju põnevat avastamist ning noored kunstnikud on valmis maailmale oma loomingut tutvustama.

Loe rohkem:  Pildid: Tartus toimus 12. korda Galeriide öö | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga